آدمحسابی ها؛ مهندس سالار کمانگر، مقیم آمریکا

[ad_1]

برترین ها: «سالار کمانگر» متولد ۱۹۷۷ در تهران است، او بعد از مهاجرت به آمریکا تحصیلات خود را در این کشور به ثمر رساند. با توجه به مهاجرت آن‌ها به شهر Merced، «سالار» به دبیرستان همان شهر رفت و جز موفق‌ترین دانش‌آموزان مدرسه قرار گرفت.

آدمحسابی ها؛  مهندس سالار کمانگر، مقیم آمریکا

او در رشته بیولوژی از دانشگاه دانشگاه در سن 22 سالگی فارغ التحصیل شد و سپس در همان سن کم در واقع در سال 1999 به شرکت گوگل در آمد. این موفقیت را می‌توان جز اولین دست‌آوردهای «سالار کمانگر» دانست.

«سالار کمانگر» در حالی که در استنفورد حضور داشت همیشه سعی می‌کنی صنعت پیشرفته‌ای را پیدا کند که بعد از فارغ‌التحصیلی وارد آن شود و در عین حال به آن علاقه داشته باشد بنابراین لیستی از علایق خود را به ترتیب اثر می‌دهد و عواملی که برای او. هیجان انگیز هستند را می‌نویسند. او تصمیم گرفت به دنبال سه شرکت، چون گوگل، اسک جیوز و دایرکت هیت برود و بعد از ارائه رزومه و درخواست فرم درخواست سعی کنید راهی برای پذیرش در مصاحبه پیدا کند و ثابت کند که می‌تواند یک کار با ارزش و نمونه باشد.

آدمحسابی ها؛  مهندس سالار کمانگر، مقیم آمریکا

یکی از معاوین سابق گوگل به نام «سرگی برین» در سال 1999 به دانشگاه استنفورد بازگشته بود و سعی می‌کرد از طریق اینترنت به گوگل آن‌ها پیوسته باشد، آن‌ها را راهنمایی کرده و با آن‌ها صحبت می‌کند و اطلاعات خود را به آن‌ها می‌دهد.

«سالار کمانگر» بعد از چند هفته و تحلیل و تحلیل چشم اندازهای رقابتی، همراه با جستجو را آغاز کرد و اطلاعاتش را برای «سرگی» فرستاد و بعد از چند هفته «سرگی» و تیمش از مصاحبه‌های عملی به آوردند و در نهایت. استفاده شد.

او در مصاحبه‌های مربوط به غیر مرتبط بودن رشته‌های تحصیلی خود با کاری که انجام می‌دهد می‌گوید: اوایل شدن که به مدرسه می‌رفتم، بسیار مشتاقانه خیال پزشک را در سر می‌پروراندم، تا اینکه به تماشای پزشکان اختصاصی دادم. از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم. بعدها وقتی دو هفته به صورت پاره‌وقت در گوگل فهمیدم، متوجه شدم چه کارهایی را که این کار من را با آن‌ها درگیر می‌کند، به انرژی می‌دهد. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی بود که از یک کار کافی است و باید از اینکه یک حرفه به صورت روزانه هیجان انگیز و هیجانی لازم باشد، مطمئن باشید.»

آدمحسابی ها؛  مهندس سالار کمانگر، مقیم آمریکا

او در سمت نظارت بر طرح کسب و کار شروع به فعالیت‌های می‌کند و در همان سال اول یعنی ۲۰۰۰ اولین طرح کسب و کار گوگل را راه‌اندازی می‌کند همچنین در کنار وظایف گذشته فعالیت‌های حقوقی و مالی را هم انجام می‌دهد.

«سالار کمانگر» به عنوان مدیر اجرایی سرویس ایمیل گوگل (جی‌میل) و نسخه‌ی وب جستجوی گوگل بود. اما شاید مهم‌ترین فعالیت‌هایی که «سالار کمانگر» و تیم او انجام شد، سرویس گوگل ادز بود. طریقه‌ای کار این سرویس به این شکل است که با پرداخت هزینه‌های مدیران کسب‌وکارها، می‌توانند وب‌سایت‌های خود را در صدر نتایج جستجوها به اندازه‌هایی که پول می‌دهند ارائه دهند. آماری که وجود دارد ۹۶ درصد از درآمدهای گوگل از این سرویس است. با همفکری که وجود داشت و با رشد سریع این سرویس او خیلی سریع به ۱۰ مهندس برتر جوان گوگل تبدیل می شود.

آدمحسابی ها؛  مهندس سالار کمانگر، مقیم آمریکا

پس از ۱۰ سال فعالیت در گوگل در سن ۳۲ سال بعد از برکناری «چاد هورلی» که دوران معمول ناموفقی در تیوب داشت به عنوان کاربر این شرکت من بزرگصوب و تا سال ۲۰۱۴ در این جایگاه ماندگار شد. همچنین علاوه بر آنچه گفته شد، او وظایف مدیریت سیستم‌های جی میل، پیسا و گوگل تی وی را هم انجام داده است. او، این روزها یکی از مدیران ارشد اجرایی شرکت گوگل است.

«جان یوشایی» یکی از نویسندگان و سردبیران وب سایت فوربز در باره او نوشته است:« طبیعی نیست که شخصی به عنوان نهمین کارمند شرکت گوگل استفاده شود و به این حد در کار خود موفق باشد. این شرکت هم‌اکنون بیش از ۳۰۰۰۰ هزار کارمند دارد. پشت‌کار و علاقه‌هایی که «سالار کمانگر» نسبت به کار خود مهم‌ترین ویژگی او می‌تواند باشد. گوگل ممکن است دیرتر از آن چیزی باشد که فکرش را می‌کند به این رشد از درآمد برسد، اما با تفکر و تصور چنین شخصی خیلی زودتر به آن چیزی که هدفش بود رسید.»

[ad_2]

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
Welcome to the World of House for Sale Canada
تماس با ما