کوچکترین باتری جهان به اندازه یک دانه غبار!

[ad_1]

فرارو-دانشگاه فناوری کمنیتس آلمان کوچکترین باتری جهان را به عنوان یک نمونه کاربردی ارائه شده اند. این باتری”عملکرد ذخیره انرژی در کمتر از میلی متر مربع” را نشان می‌دهد.

به گزارش فرارو، اندازه‌ی این باتری قابل شارژ به کوچکی یک گرد و غبار است که می‌تواند کمترین تراشه‌های کامپیوتری جهان را به حدود ده ساعت تغذیه کند. این باتری در دستگاه‌های میکروالکترونیکی کوچک مانند حسگرهای زیست سازگار و ایمپلنت‌های پزشکی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تا به امروز میکروباتری‌ها یا قدرت بسیار کم می‌کردند، یا محدودیت‌هایی در محیط استفاده می‌کردند و یا به اندازه کافی کوچک نبودند، اما باتری‌های جدید می‌توانند این کاستی‌ها را برطرف کنند. نسل اولیه میکروباتری‌ها با قرارگیری فیلم‌ها بر روی یک تراش ایجاد می‌شوند، این امر باعث می‌شود که سطح ذخیره‌سازی انرژی خیلی کم شود، محدودیت‌هایی در کوچک‌تر شدن آن‌ها وجود داشته باشد. برای حل این مشکل سیستم جدید شامل پیچیدن نوارهایی از همان فیلم‌های مورد استفاده در میکرو باتری‌های فعلی است که می‌توان آن‌ها را آزاد کرد و دوباره کویل کرد تا کشش کافی برای تامین انرژی یک کامپیوتر کوچک تولید و آزاد شود.

باتری//
این تیم آلمانی هدف خود را ایجاد باتری قابل شارژی تعیین می‌کند که می‌توان تا ۱۰۰ میکرووات انرژی در هر سانتی متر مربع را در خود نگه داشت. این مقدار انرژی مقدار مناسبی برای اکثر استفاده‌های کامپیوتری سکوپی (از جمله اندازه گیری دمای هوای محیط) می‌باشد. این تیم تحقیقاتی برای دستیابی به باتری‌های فناوری‌های جدید همان روش استفاده می‌کنند که توسط تولید باتری‌های الکترونیکی در اقتصاد بزرگ خودرو می‌شد. روش “Swiss-roll” یا “micro origami” برای ایجاد محصول سازگار با فناوری‌های تولید تراشه‌های موجود استفاده می‌شود و قادر به تولید خروجی بالا خواهد بود.

اندازه این باتری‌ها کمتر از یک میلی‌متر مربع با حداقل چگالی انرژی ۱۰۰ میکرووات ساعت بر سانتی‌متر مربع است، اما با این وجود هنوز هم می‌توانم آن را روی یک تراشه ادغام کنم. پروفسور الیور اشمیت، یکی از نویسندگان این مقاله می‌گوید: “پتانسیل بهینه سازی عظیمی برای این فناوری وجود دارد و ما می‌توانیم در انتظار باتری‌های بسیار قوی تری را داشته باشیم.” بدیهی است که این فناوری با نظر گرفتن گوشی‌های هوشمند توسعه یافته است و رویاپردازی در خصوص باتری‌های بعدی آیفون به این کار کوچک است. با این حال، مشتریان امیدوارند که با بکارگیری این باتری‌ها در میکروحسگرها و حوزه‌هایی مانند اینترنت اشیا، ایمپلنت‌های پزشکی کوچک، سیستم‌های میکروباتیک و الکترونیک جهان را شگفت‌زده کنند.

منبع: gizmochina

[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه
بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی معروف
تماس با ما