کودکانِ در معرض سرب، آی کیو پایین تری دارند!

[ad_1]

فرارو- قرار گرفتن در معرض خطر ممکن است ضریب هوشی (آی کیو) نیمی از افراد در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار دهد. بر اساس یک مطالعه جدید، قرار گرفتن در معرض خطر مصرف بیش از حد کودک از تخمین‌های قبلی می‌تواند مخرب بر داشته باشد که یکی از آن‌ها باعث کاهش مصرف هوشی در دوران سلامتی شود.

به گزارش فرارو، سرب فلزی نرم به رنگ خاکستری متمایل به آبی یا نقره‌ای کبود است که سالانه در حدود 5/3 میلیون تن از این فلز در سراسر دنیا مصرف می‌شود. به عبارت دیگر این فلز بعد از دومین فلز پرمصرف صنعتی است که می‌توان آن را در مقادیر زیادی مواد مصرفی روزانه، از سوخت تا محصولات آرایشی، یافت. با این همه، خطرناک ترین و بزرگترین مرکز پخش این ماده سمی در محیط زیست، خودروها هستند که این فلزات سنگین را از طریق سوزاندن بنزین منتشر می کنند. بنابراین می‌توانم بفهمم که شهر‌های بزرگ جزو مراکز انتشار سرب هستند.

در این مطالعه جدید که بیش از 54 درصد از گاز سرب را در سال 1940 در کشور تجزیه و تحلیل کردند و آن را با توجه به میزان سرب خون افراد از اواسط دهه 1970، دریافت کردند که بیش از 54 درصد از آمریکایی های زنده را دریافت کردند. در سال ۲۰۱۵ در دوران کودکی در معرض خطر خطرناکی از سرب قرار دارند. علاوه بر این، بیش از 100 میلیون نفر بزرگسال به دلیل سربی که در دوران کودکی انجام داده، بلعیده یا جذب کرده اند، می توانند بیش از 100 میلیون نفر را در معرض خطر قرار دهند.

متخصص میافزایند هیچ سطحی از قرار گرفتن در معرض سرب در هیچ مرحله‌ای از زندگی فرد ایمن نیست، اما این فلز بسیار سمی می‌تواند به ویژه برای کودکان مضر باشد، زیرا می‌تواند مغز را مختل کند و به مشکلات دائمی و مشکلات رفتاری بپردازد. در مجموع، کشور تخمین می‌زنند که گاز سرب امتیاز ضریب هوشی تجمعی را با 824 میلیون امتیاز کاهش داده است که تقریباً سه امتیاز برای هر نفر می‌شود، فقط یک مقدار است. متولدین دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، زمانی که مصرف گاز سرب در ایالات متحده آمریکا به اوج خود رسید، به طور متوسط ​​۶ تا ۷ امتیاز IQ را از دست داده اند. در واقع، قرار گرفتن در معرض سرب این گروه، هشت برابر بیشتر از حد مجاز سلامت امروزی بود.

کودکانِ در معرض سرب، آی کیو پایین تری دارند!

برای اکثر افراد می‌گویند، این می‌تواند به راحتی قابل مشاهده نیست، اما برای برخی که شناختی از آن‌ها حد متوسط ​​دارند، می‌توانند به تشخیص نای ذهنی کمتری دست یابند. مایکل مک فارلند جامعه شناس دانشگاه ایالتی فلوریدا (FSU) می‌گوید: «صادقانه میگویم که من از دیدن این نتایج شوکه شدم. در واقع، وقتی به اعداد و ارقام نگاه می کنم، با وجود اینکه انتظار هر چیزی را داشتم، باز هم شوکه شدم.» از زمانی که دولت ایالات متحده بنزین سرب دار را برای خودروها در سال ۱۹۹۶ ممنوع کرد، قرار گرفتن در معرض خطر در دوران کودکی به کاهش یافتن. با این حال، هنوز تعداد زیادی از آمریکایی‌های آن روز با پیام‌های آموزشی دست و پنجه نرم می‌کنند.

کودکانی که از سال ۱۹۹۶ به دنیا آمدند، عموماً سطح سرب خون کمتری نسبت به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند، اما در مقایسه با نسل‌های قبل از دوران ماقبل صنعتی، قرار گرفتن در معرض سرب در آن‌ها هنوز بسیار بیشتر است. علاوه بر این، هزاران جامعه در ایالات متحده، مانند فلینت میشیگان، وجود دارند که همچنان از این کشور در استفاده از سرب رنج میبرند، و تفاوتهای نژادی فاحشی را می‌کنند. برای مثال، مشخص شد که بزرگان سیاه‌پوست بالای ۴۵ سال نسبت به همتایان سفیدپوست خود سطح سرب خونی بسیار بالاتری دارند و این حتی برای کسانی که از سال ۱۹۹۶ به دنیا آمده‌اند نیز صادق هستند.

این مطالعه در حال حاضر در حال بررسی عواقب بلندمدت قرار گرفتن در معرض خطر و اینکه آیا این امر می‌تواند باعث نابرابری‌های نژادی در نتایج سلامتی، مانند بیماری کلیوی، بیماری کرونر قلب، زوال عقل باشد، باشد. آرون روبن، روانشناس بالینی دانشگاه ایالتی فلوریدا، می‌گوید: «میلیون‌ها نفر از ما با قرار گرفتن در معرض سرب در حال زندگی هستیم. اینطور نیست که عوارض یک تصادف رانندگی ظاهر شود و سپس بهبود یابد و تمام شود. به نظر می‌رسد که این سمی است که به طرق مختلف در بدن حمل می‌شود و می‌تواند پیامدهای جدی در زندگی ما یاجاد کند. اما ما هنوز در تلاش برای درک این روش هستیم.»

مسمومیت با سرب ذاتاً قابل تشخیص نیست. این آلاینده نامرئی و بی بو در طول تاریخ در تمام شئون زندگی ما نفوذ کرده و دارای محدودیت‌ها و شرایط انتشار آن را بهتر از گذشته ساخته‌اند، اما در ایالات متحده بیشتر از کشورهایی که در حال حاضر توسعه می‌یابند، هنوز تعداد زیادی از سرب، از طرق بیشتری وجود دارد. مختلف در زندگی ما حضور دارد. به عبارت دیگر، گاز سرب ناشی از اگزوز خودروها ممکن است دیگر تهدیدی نباشد که قبلاً وجود داشته است، اما سایر منابع مصرف سرب محصولات صنعتی، هنوز هم تهدیدی بسیار بزرگ برای انسان و محیط زیست هستند. به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۱، مطالعه‌های روی بیش از یک میلیون کودک آمریکایی، سطح قابل تشخیص سرب را در خون نیمی از گروه‌ها نشان دادند.

برخی از محققین سرب را طولانی‌ترین اپیدمی در سراسر جهان می‌دانند و مقدار IQ را از دست رفته در اثر قرار گرفتن در معرض سرب، ارزیابی می‌کنند که معمولاً برای ارزیابی آن برای سلامتی استفاده می‌شود. سال گذشته، در معرض خطر قرار گرفتن در سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ با «اثرات منفی شگفت‌آور بالا» و «اثرات هشدار دهنده» در IQ مرتبط است. نتایج می‌گیرند: «این مطالعه با ارائه تخمین‌نویس‌های کامل‌تر از تعداد افرادی که در اوایل زندگی در معرض خطر قرار گرفته‌اند، گام قابل‌توجهی در جهت درک میزان آسیب کامل وارد شده به مردم در حوزه‌ای خاص مانند شناسایی، برمی‌دارد.» نتایج این پژوهش در نشریه PNAS به چاپ رسیده است.

منبع: sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
Welcome to the World of House for Sale Canada
تماس با ما