کشف یک دایناسور گوشتخوار بی دست!

[ad_1]

فرارو- دیرینه شناسان اخیراً موفق به کشف گونه‌های جدید از یک نوع دایناسور گوشتخوار در آمریکای جنوبی شدند که به طرز جالبی متوجه نشدند و جالب‌ترین گونه‌های مشابه مانند تی رکس بوده است.

به گزارش فرارو، در جریان یک حفاری دیرینه شناسی، تا حدی کامل از گونه های دایناسور جدید، در آرژانتین کشف کرده است که می تواند از نزدیک گروهی از دایناسورها بدون بازو باشد که در نیمکره جنوبی پرسه می شود. آن‌ها می‌گویند گونه‌های جدید که گومزیا اوچوآی نام دارد، شواهد از یک اکوسیستم منحصر به فرد در دوره کرتاسه پسین، در بیش از ۷۰ میلیون سال پیش ارائه می‌دهد.

دایناسور جدید Guemesia ochoai عضوی از گروه دایناسورهای گوشتخوار Abelisauridae بود که در آفریقا، آمریکای جنوبی و هندی میزیست. دکتر همچنین گفته است که گونه های تازه کشف شده می توانند از اقوام نزدیک اجداد آبلی سوریدها نیز باشند. با این حال، Guemesia ochoai از دو جهت با خویشاوندان آبلی سورید خود متفاوت است. یکی، این گونه دایناسور که بدون شاخ است و دوم، به احتمال زیاد در شمال آرژانتین وجود دارد، جایی که جمجمه‌اش پیدا می‌شود، زندگی می‌کرده است. این در حالی است که بیشتر بقایای آبلی سوریدها در بخش جنوبی این کشور یافت شده است. این نشان می‌دهد که دایناسور G ochoai می‌تواند در اکوسیستم‌های موضوع زندگی کند.

کشف یک دایناسور گوشتخوار بی دست!

آبلی سوریدها نام یک تیره از دایناسورها هستند که در دوره کرتاسه‌ی کشف‌اند سنگواره‌هایی که به تازگی کشف‌شده نشان می‌دهند که آن‌ها احتمالاً از دوره ژوراسیک اواسط می‌آیند، یعنی از حدود ۱۷۰ میلیون سال پیش نیز وجود داشته است. آن‌ها دایناسورهای گوشت خواری با جثه‌های 5 تا 9 متری سنگ‌واره‌های آن‌ها تا کنون در قره‌های آمریکای جنوبی، آفریقا، و همچنین در هند و ماداگاسکار کشف شده است. این جانوران بر روی دوپا راه می‌رفتند و به دلیل عدم کارایی، دست‌ها کوتاهی نسبت به جثه خود دارند. از نظر ظاهری این گونه شباهت بسیار زیاد با تیرانوسوروس (تی رکس) است که این جانور نیز بر روی دو راه می‌رفت، دستان کوچکی داشت و البته یک شکارچی گوشتخوار تمام عیار بود.

این موضوع از نظر امروزی ممکن است در مورد نحوه پرسه زدن این حیوانات در آمریکا، آفریقا و هند گمراه کننده باشد، زیرا اینها خشکی‌های خاص هستند. اما صدها میلیون سال پیش، همه این قره ها در یک ابرقره به نام پانگه به ​​هم پیوسته بودند. با گذشت زمان، با جابجایی صفحات تکتونیکی، این صفحه‌های خشکی شروع به جدا شدن کردند و صفحات گوندوانا و لوراسیا را شکل دادند. حدود ۱۸۰ میلیون سال پیش، خود گوندوانا و لوراسیا و همچنین شروع به جدا شدن کردند. با این حال، این روند بود و از این گونه‌ها هنوز هم می‌توانستند بین آن‌ها حرکت کنند. برخی از دانشمندان می‌گویند که جانوران هر یک از این خشکی‌ها تا حد زیادی یکسان بوده است.

پروفسور آنجلی گوسوامی، نویسنده پژوهش و رهبر این اکتشاف از موزه تاریخ طبیعی لندن در بیانیه‌ای گفت: «این دایناسور جدید در نوع خود کاملاً غیرمعمول است. یک ویژگی کلیدی است که نشان می دهد یک گونه جدید است و اطلاعات مهمی را در مورد منطقه از جهان ارائه می دهد که ما اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم.» پس از و تحلیل جمجمه، تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که محفظه مغزی G. ochoai کوچک است، که نشان می‌دهد مغز کوچکی دارد. متخصصان امیدوارند که نمونه‌های بیشتری از G. ochoai و بستگانش را در تلاش برای یافتن حیات بیشتر در آرژانتین باستان کشف کنند. نتایج این اکتشاف در نشریه معتبر مجله دیرینه شناسی مهره داران به چاپ رسیده است.

منبع: gadgets360

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

سایت شرط بندی فارسی: An Exciting Platform for Persian Betters
Introducing Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Visibility and Rankings
فالوور اینستاگرام مقدمه‌ای بر این ابزار قدرتمند
افزایش فالوور اینستاگرام راهکارها و ترفندهای موثر
Sidebar Backlink Tips: Boosting Your Website’s SEO and Visibility
پدر آیسان اسلامی کیست و کجا زندگی می کند؟
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما