کاهش قیمت نفت تحت تاثیر چشم اندازه انداز بازگشت ایران

[ad_1]

قیمت نفت تحت تاثیر چشم اندازه افزایش عرضه با بازگشت ایران به بازار جهانی، در روز جمعه روند کاهشی روز را ادامه داد و در مسیر کاهش هفتگی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بهای نفت برنت ۴۷ معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۲ دلار و سنت در هر بشکه رسید و به ۱.۹ درصد روز گذشته اضافه شد.

بهای سرمایه وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۲ معادل معادل ۰.۷ درصد، به ۹۱ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته دو درصد سقوط کرده بود.

هر دو شاخص دوشنبه هفته جاری به بالاترین ماه سپتامبر سال 2014 رسیدند، اما در بابوحه گزارش هایی که درباره توافق احیای برجام به گوش می‌رسد، در مسیر ثبت یک هفتگی در 9 هفته گذشته قرار گرفتند.

دیپلمات‌ها می‌گویند پیش‌نویس توافق مجموعه‌ای از مراحل را مشخص می‌کند که در نهایت به اعطای معافیت از تحریم‌های نفتی منتهی می‌شوند و متعاقبا حدود یک میلیون بشکه در روز نفت ایران به بازار جهانی بازمی‌گردند، اما زمان آن مشخص نیست.

واندانا هری، موسس شرکت تحلیلی واندا اینسایت ها در یادداشتی نوشت: فشار نزولی نفت بر اثر تاثیر توافق احتمالی ادامه پیدا می کند، مگر اینکه این طرفین به جدیدترین دور مذاکراتی که هنوز به نتیجه نرسیده است، پایان دهند. نرخ پریمیوم حاصل از نگرانی از تأثیرگذاری بر روی پیشنهاد نفت در حال حاضر از بین رفتن است.

با این حال تحلیلگران انتظار قیمت‌های نفت را در آینده نزدیک کاهش می‌دهند، حتی اگر نفت ایران به بازار بازگردد، زیرا اوپک و متحدانش به سختی تلاش می‌کنند تولید خود را محقق کنند.

ویوک دهار، تحلیلگر بانک کامن ولث در یادداشتی: بازارهای نفت در برابر محدودیت ها با توجه به افت سطح ذخایر جهانی به قعر هفت سال و کاهش تولید مازاد تولید اوپک پلاس، آسیب پذیر هستند.

با توجه به احیای مصرفی جهانی برای نفت که تحت تأثیر قرار گرفتن سفرهای هوایی و ترافیکی جاده‌ای اتفاق می‌افتد، بانک کامن ولث انتظار نفت را دارد در مدت کوتاهی در محدوده 90 تا 100 دلار در هر بشکه باقی می‌ماند و اگر تنش‌ها میان آمریکا و روسیه وخامت پیدا کند. کند، به راحتی از مرز صد دلار در هر بشکه عبور کند.

بر اساس رویترز، دفتر گزارش جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا اعلام کرد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار است روز جمعه با سران کشور‌های کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، لهستان، رومانی، انگلیس، اتحادیه اروپا و ناتو درباره بحران مذاکره کند. .

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
Welcome to the World of House for Sale Canada
تماس با ما