چگونه‌ رابطه‌ای و سالم را از شناسایی سمی تشخیص دهیم

[ad_1]

اگر از بیرون رابطه فردی با دیگری نگاه کنید، فوراً در می‌یابیم که آن رابطه سمی است، یعنی به فرد و اطرافیان آسیب می‌رساند یا سالم است و باعث هر دو شخص می‌شود. اما در زندگی خودمان شاید نتوانیم نگاه سوم شخص را در درک مسائل داشته باشیم.

به گزارش د هلثی، این مطلب درباره نقاط قوت و ضعف (ارتباط بین شما و فرد دیگری مانند ارتباطی که با دوست، خواهر، همکار یا همسر خود دارید) است. همین نقاط ضعف و قدرت هستند که یک رابطه را سالم و دیگری را با ارزش‌های متفاوت رابطه‌ای سمی تعریف می‌کنند. در ادامه شما را با ویژگی های تشخیص سمی یا سالم بودن رابطه همراهی می کنیم. افرادی که در اطراف ما هستند و با آنها فکری و عاطفی داریم، نقش بسیاری را در احساس لذت از خود و زندگی‌مان دارند. اطرافیان می‌توانند مسیر زندگی ما را عوض کنند و سمی یا سالم باشند در زندگی ما طبیعت خود را بگذارند.

چه چیزهایی یک رابطه را سالم می‌کند؟

محبت، وفاداری، احساس احترام و هم نوع دوستی از جمله صفات نیک و نقاط قوت یک رابطه است. می‌توان این صفات را اصول و دلیل ایجاد یک رابطه بین دو فرد دانست. اما برای دوام و ایجاد رابطه به موارد دیگری هم نیاز است که به فرهنگ بسته شود، نوع سلیقه و شخصیت های متفاوت است. رابطه‌ای سالم است که شما را فردی مفید و موفق در زندگی خود می‌کند. این جمله به این معنی نیست که شما باید با رابطه خود را ادامه دهید که فقط به رشد شما کمک کنید. شما نیز باید این کمک را به آنها بکنید. مثبت اندیشی و پایبندی به اصول مشترک اخلاقی یکی از ویژگی های سلامت رابطه است.

رابطه سمی چه را نشانه‌هایی دارد؟

۱. آرامش روانی بیش از هر موردی در زندگی هر شخصی مهم است. اگر شخص به دانش شما کمک کند ولی آرامش روانی و خط قرمزهای شما را رعایت نکند، رابطه شما سمی می‌شود. در واقع خطر سلامت روانی شما از شخص دیگری بر همه‌ی زندگی شما تأثیر منفی خواهد داشت.

۲. نگاه منفعت جویانه به رابطه می‌توان احساس تمدن و مهربانی را در رابطه از بین ببرد. در رابطه سمی یک نفر همیشه باید به راضی نگاه‌داشتن طرف دیگر است. اگر فرد در رابطه خود تنها به دنبال منفعت باشد، هیچ وقت به هنگام و روزهای سختی در کنار شما سخت بود. شاید صحبت‌هایشان خلاف این است که این رفتار را بگوید ولی در عملکرد آنها در موقعیت متفاوت با گفته‌هایشان است.

۳. احترام نگذاشتن به شخصیت، عدم رعایت ارزشهای فکری و اخلاقی، عدم رعایت احترام به شغل و خانواده (هم خانواده شما و هم خانواده خود او).

۴. دلسوزی از دیگر احساسات است که یک نفر را می‌پذیرد محبت و دیگری را می‌کند. اگر شما در رابطه‌ای احساس دلسوزی در مقابل خود، دیگر نمی‌توانید نسبت به خود احساس دلسوزی کنید. اگر در مقابل شما غیرمستقیم با دلسوزی و ترحم را از شما طلب کند، یعنی هیچ‌گاه نمی‌توانید برای شما ارزشی قائل شوید و این موضوع را از فرم آن استفاده کنید، یعنی دو طرف بودن، در می‌آورد.

[ad_2]

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

سایت شرط بندی فارسی: An Exciting Platform for Persian Betters
Introducing Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Visibility and Rankings
فالوور اینستاگرام مقدمه‌ای بر این ابزار قدرتمند
افزایش فالوور اینستاگرام راهکارها و ترفندهای موثر
Sidebar Backlink Tips: Boosting Your Website’s SEO and Visibility
پدر آیسان اسلامی کیست و کجا زندگی می کند؟
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما