پیش‌بینی قیمت دلار امروز شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

[ad_1]

فرارو– قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه شانزدهم بهمن با دو احتمال سروکار دارد. اسکناس آمریکایی یا روند نزولی هفته گذشته را ادامه می‌دهد و از نیمه کانال 27 هزار تومان عقب می‌رود یا همین حوالی می‌کند و نوسان محدودی را به‌ثبت می‌رساند. بازار ارز ایران سومین هفته بهمن 1400 را آغاز می‌کند که احتمالاً احتمالاً برخی از تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران و دو خبر امیدوارکننده دیگر کاهش مسیر دلار را هموار کنند. نرخ این اسکناس آخرین روز کاری هفته قبل با لمس عدد 27 هزار و 550 تومان به کمترین ارزش خود در سه ماه گذشته رسید و حالا امروز احتمال افت قیمت بیشتر آن وجود دارد. درسوی مقابل اتفاقات شب گذشته پشت خطی چیز دیگری را نشان می دهد. جمعه شب دلار فردایی ۲۷ هزار و ۵۳۰ خرید و فروش شد. یعنی معاملات عمده بازار انتظار هفته دارند نرخ دلار در اولین روز نوسان محدود داشته باشید.

قیمت دلار در کمترین سطح سه ماهه

قیمت دلار در بازار آزاد پنجشنبه چهاردهم بهمن با رقم ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان به‌کار خود پایان داد. این عدد تفاوت با نرخ روز چهارشنبه نداشت و اگر به قیمت این اسکناس در ماه‌های گذشته نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که آن را کمترین ارزش دلار در بازار آزاد طی سه ماه گذشته بدانیم. روز دهم آبان امسال نام دلار روی تابلو صرافی‌ها رقم ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان به‌ثبت رسید و طی این مدت اسکناس آمریکا یک بار تا قله ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان پیش رفت و روز پنجشنبه چهاردهم بهمن دوباره ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان خرید و فروش شد. . این شرایط بازار آزاد است و در صرافی ملی قیمت دلار در طول روزهای اخیر رفت و برگشت‌هایی حدود ۲۵ هزار تومان است. روز پنجشنبه چهاردهم بهمن دلار در صرافی ملی ۲۵ هزار و ۲۵۰ تومان فروخته می‌شد. یعنی مقایسه این اسکناس بین بازار آزاد و صرافی‌های منتخب معادل دو هزار و 300 تومان بود.

واکنش بازار به‌های سیاسی

دلار تحت تاثیر قرار و امروز‌های سیاسی ارزان شده شنبه شانزدهم بهمن همین پالس‌ها می‌توانند باعث تداوم روند نزول اسکناس آمریکایی شوند. درست است که عمده‌ترین اخبار منتشر شده از احیای برجام جنبه‌های رسمی، اما همان سیگنال‌های نصف و نیمه‌لا با استقبال روبرو می‌شوند. در ۲۴ ساعت گذشته مهمترین خبرها درباره مذاکرات برجام سفر علی باقری‌کنی و تیم مذاکره کننده ایرانی به وین دور امیدواری رابرت مالی درباره نتیجه‌بخش بودن این گفتگوها بوده است. به اینها، ادعای شب گذشته آسوشیتدپرس درباره لغو تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران را باید اضافه کرد. دلار آزاد بعد از سه ماه به نیمه کانال ۲۷ هزار تومان و بعید نیست امروز با چنین خبرهایی از این محدوده هم‌نشینی کند.

قیمت دلار در پشت‌خطی

قیمت دلار در پشت‌خطی دیروز نوسان محدودی داشت. صبح جمعه پانزدهم بهمن‌گران دلارهای بزرگ را ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش می‌کردند و این رقم ساعت ۱۰ شب ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان به‌ثبت رسید. رقم پایانی ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان، بالاترین دلار در پشت‌خطی بود و این عدد در کمترین سطح ۲۷ هزار و ۴۶۰ تومان به‌ثبت رسید. یعنی نوسان دلار در پشت‌خطی دیروز فقط ۷۰ تومان بوده است. آخرین نرخ دلار آزاد روز پنجشنبه هفته قبل ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان بود و این اسکناس در خرید و فروش های فردی ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان ارزش داشت. یعنی معاملات عمده در جریان خرید و فروش اولین روز هفته از دلار انتظار نوسان محدودی دارند.

تغییر قیمت دلار در پشت‌خطی

شروع

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان

۲۷ هزار و ۴۶۰ تومان

۲۷ هزار و ۵۳۰

۷۰ تومان

[ad_2]

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
Welcome to the World of House for Sale Canada
تماس با ما