(ویدئو) یکبار برای همیشه صحیح پارک دوبل را یاد بگیرید!


فرارو- برای آموزش پارک دوبل آسان باید ابتدا با معنی پارک دوبل آشنا شویم، به پارک کردن خودرو به موازات جاده با عقب در میان دو خودرو که از پارک شده اند، پارک دوبل گفته می‌شود.

اگر بخواهیم در مسیری در یک خیابان پر ازدحام پارک نماییم ابتدا باید یک فضای خالی مناسب در کنار خیابان بیابیم. سنجیدن فاصله بین دو وسیله نقلیه اولین کاری است که باید انجام داد و یا به بیان ساده تر فاصله بین ماشین را باید حدس بزنیم. اگر این فاصله از ۸ متر کمتر باشد و فضای خالی به این طول نیافتیم، امکان پارک خودرو به صورت عادی و رو به جلو برای ما مقدور نخواهد بود و اینجاست که راه حل مفید، آموزش پارک دوبل صحیح و ساده خواهد بود.

متداول‌ترین روش پارک در شهرها، پارک دوبل می‌باشد. باید توجه کرد که اگر فضای خالی از 56 متر کمتر باشد، پارک دوبل هم کمکی به ما نخواهد کرد.

آموزش مرحله به مرحله انجام پارک دوبل

پس از پیدا کردن مکان مناسب با فاصله مناسب برای پارک دوبل، ابتدا خودرو را در فاصله 50 متری از خودروی کناری نگه دارید. پس از نگه داشتن خودرو باید صاف باشد و فرمان را نیز باید صاف نگه دارید تا هنگام عقب رفتن خودرو به صورت حرکت نکند. برای پارک دوبل با سه مرحله را پشت سر گذاشت که در ادامه به توضیح این مراحل پرداخته ایم.

مرحله اول

پس از داشتن خودروی خود در کنار خودروی دیگر ابتدا راهنمای سمتی را که می‌خواهید در آن پارک انجام دهید را روشن کنید. بعداز روشن کردن راهنما به صورت لاک پشتی به سمت عقب بیایید. برای حرکت به صورت لاک پشتی تنها کافی است کلاج خودرو را به صورت نصفه رها کنید.

مرحله دوم

در مرحله دوم همینکه انتهای ماشینی که در پارکینگ در جلوی شما قرار می‌گیرد را در گوشه شیشه‌ای خودروی خود می‌بینید، ماشین خودرو را یک دور به سمت محل پارک می‌چرخانیم. با چرخاندن فرمان خودرو، خودرو به سمت محل پارک چرخش خواهد کرد.

مرحله سوم

زمانی که انتهای خودرو وارد پارک شد برای اجرای مرحله سوم پارک دوبل باید اقدام کنیم. برای اجرای این مرحله که انتهای خودروی کنار خودروی ما در زاویه 45 درجه قرار می گیرد و یا اینکه آینه جانبی در خط های 45 درجه قرار می گیرد خودرو را از حالت یک دور چرخش به سمت پارک خارج می کند و بار دیگر فرمان را می دهد. دور کامل به خلاف جهت سمت پارک بچرخانید.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان