(ویدئو) ذبح لما برای خدای ترسناک!


معدنچیان بولیوی بر این باورند که خدای خشن معروف به «ال تیو» (عمو) در زیر زمین محافظت می‌کند.

به گزارش فرارو، در یک معدن کم نور در اورورو بولیوی، مردی دو چاقو را در کنار میزی مملو از شراب، آبجو و برگ‌های کوکا تیز می‌کند. پنج لاما سفید در نزدیکی منتظر هستند.

خون و قلب حیوانات پشمالو غذای دریافتی ال تیو (عمو) است، خدایی شاخدار که معدنچیان بولیوی معتقدند از آن‌ها در اعماق زمین محافظت می‌کند.

مجسمه‌های ال تیو در معادن بولیوی فراوان است که با الکل و برگ کوکا احاطه شده است، محرکی است که معدنچیان برای گذراندن ساعات طولانی و تاریک زیرزمین می‌جوند.

ال تیو چهره‌ای ترسناک دارد و همیشه سیگاری است که در دهان گذاشته می‌شود. سالی یک بار، معدنچیان منطقه اورورو در غرب بولیوی، گرد هم می‌آیند تا برای دلجویی از ال تیو قربانی بدهند. می‌گویند خدای خشمگین است.

لاماهای قربانی چشم بسته هستند و پشم آن‌ها با نوارهای تصویری تزئین شده است.

میگوئل والدز، معدنچی ۳۳ ساله، در یکی از قربانیان روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت: ما هدایا را می‌آوریم تا بتوانیم شب‌ها را در محل کار راحت بخوابیم و دچار حادثه نشویم. اگر این کار را انجام دهد، ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد.

معدنچیان همچنین معتقدند که ال تیو فراوانی نقره، قلع و روی را که برای امرار معاش استخراج می‌کند کنترل می‌کند.

والدز و صدها نفر از همکارانشان در حالی که لاماهای چشم بسته را که با روبان‌های نقاشی کرده بودند، به داخل معدن منتقل کردند تا ذبح شوند.

آنان با شیپور، طبل و سنج می‌رقصیدند، از بطری‌های آبجو می‌نوشیدند و مقداری را برای مادر زمین روی زمین می‌پاشیدند. این آیین با سوزاندن هداییایی که روی میزهای بزرگ توسط معدنچیان بسته بندی شده است، به پایان می‌رسد.

قلب‌های این حیوانات که هنوز می‌تپند در ظروف بزرگتر قرار دارند. سپس چند نفر برگزیده از جمعیت، ظروف از خون را به سطح پایین معدن آوردند تا آن‌ها را در مقابل ال تیو قرار دهندگان قرار دهند. در حالی که سیگاری سوخته از پوزخند شومش آویزان بود و لباس های پیشمی رنگارنگ و چکمه های معدنچی پوشیده بود.

پس از قربانی کردن حیوانات، معدنچیان دیگر هدایایی را که روی میزهای بزرگ جمع آوری کردند، آتش زدند، سپس به سرعت خارج شدند.

این آیین یک بار در سال، در ماه فوریه یا مارس، انجام می شود.

(ویدئو)

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان