وزیر نفت: معطل مذاکره وین نخواهیم ماندوزارت نفت خود را معطل مذاکره برای حصول توافق هسته‌ای در وین نمی‌کند، تلاش می‌کنیم با استفاده از توان مالی بانک و شرکت‌های داخلی و شرکت‌های پروژه‌های خارجی صنعت نفت را در نهایت برسانیم.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی ظهر امروز در حاشیه آیین نامه امضای تفاهم‌نامه خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی (مهرآران – فسا –) و در جمع مردم با بیان اینکه طی ماه‌های شیراز در پس پروژه‌های توسعه کشور از منابع مالی خارجی استفاده می‌شود، اظهار داشت. کرد: به‌زودی جزئیات این قراردادها در صورت نیاز منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه خط لوله 445 کیلومتری پارس (مهرآران – فسا – شیراز) با استفاده از منابع مالی بانک تجارت ساخته می‌شود، گفت: این پروژه نیز مانند پروژه‌های دیگری است که در ماه‌های بعدی قراردادشان با پشتیبانی منابع داخلی پیش می‌رود؛ امروز بانک‌ها به جای این که منابع خود را وارد عرصه بنگاه‌داری کنند می‌توانند پروژه‌های صنعت نفت را وارد کنند.

وزیر نفت با اشاره به امضای قراردادهای طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت که طی هفته گذشته با استفاده از منابع مالی هلدینگ خلیج فارس (شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) گفت: برنامه‌ریزی‌ها هر دو تا سه هفته یک قرارداد نفتی با استفاده از منابع مالی داخلی امضا می‌شود.

اوجی ضمن تشکر از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری پروژه‌های نفت و گاز این استان، گفت: طی ماه‌های اخیر مجلس حمایت از وزارت نفت برای امضای قراردادهای توسعه میدان‌های نفت و گاز کشور است.

وی با اشاره به این که در 6 ماه اخیر وزارت نفت با استفاده از منابع داخلی و خارجی 4.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای توسعه میدان‌های نفت و را امضا کرده است، گفت: به‌زودی قرارداد توسعه یکی از میدان‌های نفت و گاز کشور را به همراه دارد. ارزش افزوده‌اش با کنسرسیوم بانک‌های داخلی امضا کرد.

وزیر نفت در خصوص استفاده از بانک‌ها برای توسعه میادین مشترک، گفت: در آینده با کنسرسیوم بانک‌ها قرارداد توسعه از یکی از میادین بزرگ همراه با پایین دست منعقد خواهد شد.

اوجی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال واردات بنزین گفت: با تدابیر انجام شده در سال آینده واردکننده بنزین نخواهیم شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم