هزینه تفریح ​​در ارتفاعات تهران; از اسکی و تله کابین گرفته تا ماشین برفی و کمپینگ

[ad_1]

فرارو– همزمان با فصل سرما و سفید شدن ارتفاعات تنور، پیست های اسکی داغ شده است. در تهران حدود دو ماه است که پیست اسکی توچال بازگشایی شده و علاقه مندان به این رشته ورزشی می توانند با پرداخت 210 هزار تومان از آن استفاده کنند. از اسکی به عنوان یک ورزش گران قیمت یاد می شود اما یک ورزشکار مبتدی می تواند وسایل اولیه این ورزش را با قیمت یک و نیم میلیون تومان خریداری کند.

به گزارش فرارو، اسکی، تله کابین، تله کابین، ماشین برفی، سورتمه سواری، بانجی جامپینگ، پرش از عقب و باشگاه تیراندازی از دیگر فعالیت های جاری در ارتفاعات است. در حال حاضر قیمت بلیت بانجی جامپینگ توچال تهران 145 هزار تومان و هزینه رفت و برگشت تا ایستگاه هفتم توچال 95 هزار تومان است. همچنین با حدود 20 هزار تومان می توانید بلیت باشگاه تیراندازی و پرش به عقب را تهیه کنید.

قیمت بلیط و تجهیزات اسکی را پیگیری کنید

اسکی به عنوان یکی از پرهزینه ترین ورزش ها معرفی می شود اما یک ورزشکار مبتدی می تواند وسایل اولیه خود را با قیمتی حدود یک و نیم میلیون تومان خریداری کند. خرید اسکی و کلاه ایمنی بیشترین هزینه را به اسکی بازان تحمیل می کند.

همین الان در سایت های فروش اینترنتی یک جفت چوب اسکی آلپاین به قیمت 23 میلیون تومان درج شده است اما با قیمت 500 هزار تومان می توان مدل های دست دوم را خریداری کرد.

کلاه ایمنی یکی دیگر از وسایل اولیه در اسکی است و با همان 500 هزار تومان می توان گزینه های اقتصادی و ارزانی را ارائه داد. این در حالی است که در فروشگاه های لوازم ورزشی اکثر کلاه های اسکی بیش از یک میلیون تومان قیمت دارند.

عینک اسکی، ماسک اسکی و دستکش از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای اسکی هستند. قیمت برخی از عینک های اسکی از مرز پنج میلیون تومان نیز گذشته است، اما مدل های ارزان آن 100 هزار تومان به فروش می رسد. با همین 100 هزار تومان می توانید ماسک مخصوص اسکی بخرید و حداقل 150 هزار تومان برای دستکش لازم است.

بدین ترتیب یک اسکی باز مبتدی با کمتر از یک و نیم میلیون تومان به صرفه ترین شکل ممکن می تواند چوب اسکی، کلاه ایمنی، دستکش، ماسک و عینک مخصوص این ورزش تهیه کند. به این هزینه ها باید قیمت بلیت پیست اسکی را هم اضافه کنیم که در حال حاضر در پیست 210 هزار تومان قیمت دارد.

هزینه تله کابین و تله کابین

تله کابین و تله کابین یکی از تفریحات رایج در ارتفاعات است. بلیط تله کابین تهران توچال در سه حالت مختلف به فروش می رسد. قیمت بلیط رفت و برگشت ایستگاه اول تا ایستگاه هفتم گران ترین گزینه است و ارزش آن 95000 تومان است.

اگر می خواهید از ایستگاه اول توچال به ایستگاه پنجم بروید باید 65 هزار تومان بپردازید و این رقم برای رفت و برگشت از ایستگاه اول به ایستگاه دوم 35 هزار تومان است. تله کابین فقط مختص تهرانی ها نیست و مثلا در شهرهایی مانند رامسر، نمک آبرود و … می توان این تفریح ​​را تجربه کرد.

قیمت بلیت تله کابین رامسر 85 هزار تومان است که این رقم در نمک آبرود به 55 هزار تومان و در لاهیجان به 50 هزار تومان می رسد. همچنین بلیت مسیر 30 دقیقه ای تلویزیون توچال در حال حاضر 30 هزار تومان فروخته می شود.

هزینه سایر تفریحات در ارتفاعات

اسنوموبیل، سورتمه سواری، بانجی جامپینگ، باشگاه تیراندازی و پرش از پشت از فعالیت هایی هستند که می توان در ارتفاعات از آنها استفاده کرد. معادل فارسی برفی خودروی برف گیر است و قیمت سواری برفی در تهران در حال حاضر 90 هزار تومان است.

بانجی جامپینگ فعالیتی است که در آن فرد خود را از استفاده از طناب فنری و گارد رها می کند و هزینه بلیت در تهران به 145 هزار تومان رسیده است. در باشگاه تیراندازی می توانید بلیت 20000 تومانی تهیه کنید. در این باشگاه تیراندازی با کمان، تپانچه و تفنگ بادی امکان پذیر است و قیمت بلیت آن 20000 تومان است. پرش به عقب که همان پرش از ارتفاع روی تشک است یکی دیگر از تفریحات در ارتفاعات است و برای خرید بلیط باید حدود 25 هزار تومان بپردازید.

قیمت بلیط برای پیست های اسکی، تله کابین و دیگر تفریحات در ارتفاعات

پیست اسکی

210 هزار تومان

تله کابین

35 تا 95 هزار تومان

تلسیژ

30000 تومان

ماشین برفی

90 هزار تومان

سورتمه‌سواری

45 هزار تومان

بانجی جامپینگ

145 هزار تومان

باشگاه کماندار

20 هزار تومان

کوله پشتی

25 هزار تومان

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

سایت dancebet: جایگاه جدید پیش‌بینی در دنیای رقص
بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
تماس با ما