موج جدید گرانی میوه و سبزی به بهانه عجیب

[ad_1]

قیمت شلغم در مغازه‌های میوه‌فروشی تهران از کیلویی 25 هزار تومان گذشته، هر عدد کد حلوایی متوسط ​​بین 35 تا 40 هزار تومان و هر کیلو لیموترش کمتر از 20 هزار تومان قیمت ندارد. موج جدید افزایش قیمت سبزی و صیفی مخصوص محصولات پرمصرف فصل زمستان در حالی است که میوه های فصلی هم قیمت بسیار بالایی دارند و برخی از آنها نه‌تنها در ابتدای فصل پاییز بلکه بعد از عبور از نوبرانگی و همین امروز که حرف از بازار میوه شب عید می‌شود. عرضه شده، قیمت‌شان به افزایش است.

به گزارش همشهری، شروع فصل پاییز غیر از بحران قیمت گوجه‌ها که از تابستان شروع می‌شود، افزایش قیمت سیب‌زمینی و برخی دیگر از محصولات را هم به همراه داشت. در زمینه میوه‌های زمستانه به‌رغم صحبت‌های مسئولان صنفی مبنی بر تولید سیب‌های فراوان و مرکبات، قیمت‌ها در مغازه‌های سطح شهر از گرانی حکایت داشت. لیموشیرین از همان ابتدا با قیمت حدود 15 هزار تومان به بازار آمد و امروز تا 30 هزار تومان، پرتقال و سیب باکیفیت در مغازه‌ها تا کیلویی 38 هزار تومان به فروش می‌رسد و اگر مناطق مختلف سطح شهر و کیفیت متوسط ​​میوه‌ها را هم در نظر بگیریم، چه قیمتی داشته باشیم. سیب، به، پرتقال و نارنگی تا امروز هیچ‌گاه از کیلویی 25 هزار تومان پایین‌تر نیامده است. اما گرانی‌ محصولات پرمصرف زمستانی از کجا می‌گیرند؟

به نظر می‌رسد می‌رسد، به‌نظر می‌رسد، به‌عنوان یک غذای تازه و گرانی گوشت و برنج، به افزایش استفاده و نرخ سبزی و صیفی رشد می‌کند. چنان‌که شلغم در پی موج تازه‌ای از واردات، جدیدترین سوژه گرانی در بازار میوه و سبزی است. این محصول که تا 2هفته قبل از 5 هزار تومان فروخته می‌شود، امروز به 25 هزار تومان رسیده و در میادین میوه و تره‌بار هم کیلویی 13 هزار تومان به فروش می‌رسد. رئیس‌جمهور فروشندگان میوه‌ها و سبزی‌های تهران این افزایش قیمت را در مقطعی دانسته و گفته است: «باید دوره خود را طی کند و کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.» اسدالله کارگر، دلیل افزایش قیمت شلغم را نشان می دهد سویه جدید و افزایش مصرف اعلام کرده و گفته هجوم برای خرید شلغم باعث 5برابر شدن قیمت آن می شود. تابستان امسال نیز با سویه دلتا، مصرف برای مصرف هویج بالا رفت و قیمت آن تا کیلویی 40 هزار تومان هم رسید.

اتحادیه بارفروشان تهران در گفت‌وگو با همشهری بارش برف و باران در برخی مناطق را هم به انتخاب رئیس گرانی شلغم اضافه کرد. به‌گفته دارایی‌نژاد، با مساعدشدن هوا این محصول را به بازار عرضه می‌کند و با افزایش قیمت این محصول و کاهش می‌یابد. درباره گوجه، خیار و سیب‌زمینی هم کاهش تولید و تولید سیلاب در استان‌های جنوبی عامل گرانی اعلام شده، گفته می‌شود حتی در استان‌های تولیدکننده سیب‌زمینی هم بازار این محصول آشفته است. به‌صرفه موجود است سیب‌زمینی باعث می‌شود این محصول در میادین کاهش یابد، با این شرایط به نظر نمی‌رسد قیمت سیب‌زمینی درآینده هم باعث کاهش محسوسی شود. گوجه در میادین میوه و تره‌بار کمیاب است و حتی در ارزیابی این سازمان تنها برای گوجه‌های گلخانه‌های قیمت تعیین شده است.

افزایش هزینه تولید برای کشاورزان و باغداران در 2 سال اخیر قیمت محصولات هم به‌شدت بالا برده می‌شود، اما عوامل دیگری نیز در آشفتگی میوه‌ها و سبزی‌های تأثیرگذارند. برف و باران و سیلاب و سرما و شاید برای گرانی شلغم و کدوحلوایی و لیموشیرین به خوبی باشد، اما برای گرانی پرتقال، نارنگی، سیب و سیب زمینی، با وعده های داده شده برای بازار با قیمت مناسب، به نظر می رسد سوءمدیریت در عرضه و عرضه مهم باشد. عامل گرانی است.

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
آشنایی با تعمیرات پرینتر
اهمیت و کاربردهای تعمیر دستگاه لیبل زن
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
تماس با ما