مطالعه جدید ادعا می کند که اگر تغییرات آب و هوایی بدتر شود، میلیاردها نفر در قرن حاضر با موج گرمای مرگبار مواجه خواهند شد


نکات اصلی

  • بر اساس سیاست های فعلی، جهان تا سال 2100 2.8 درجه گرم خواهد شد.
  • در دمای 4 درجه سانتیگراد، حدیده یمن سالانه نزدیک به 300 روز گرمای مرطوب بالقوه غیرقابل تحمل را تجربه خواهد کرد.
  • برای ردیابی چنین گرمای مرطوب، دانشمندان از معیاری به نام دمای “لامپ مرطوب” استفاده می کنند.

بر اساس تحقیقات جدید، با افزایش دما، به ویژه در برخی از بزرگترین شهرهای جهان، از دهلی تا شانگهای، میلیاردها نفر در اواخر این قرن با دوره‌هایی از گرما و رطوبت مرگبار مواجه خواهند شد.

نویسندگان این گزارش می گویند که در پایان سناریوهای گرمایش، ترکیب بالقوه کشنده گرما و رطوبت می تواند در مناطقی مانند غرب میانه ایالات متحده گسترش بیشتری پیدا کند و خطر افزایش در استرالیا و آمریکای جنوبی افزایش یابد.

متیو هوبر یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه پردو در ایالت ایندیانا آمریکا به رویترز گفت: «این بسیار ناراحت کننده است. افراد زیادی را به اورژانس می فرستد». این مطالعه بر اساس تحقیقات قبلی هوبر، دانیل وسلیو، اقلیم شناس دانشگاه جورج میسون و دانشمندان دیگر استوار است که گرما و رطوبت با یکدیگر ترکیب می شوند و بدن انسان را بدون سایه یا کمک فناوری هایی مانند تهویه مطبوع فراتر از محدودیت های خود می برند.

این مطالعه نشان داد که اگر دما 2 درجه بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن باشد، حدود 750 میلیون نفر می توانند در هفته گرمای مرطوب مرگبار را تجربه کنند.

بر اساس مقاله ای که در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است، در 3 درجه گرم شدن هوا، بیش از 1.5 میلیارد نفر با چنین تهدیدی مواجه خواهند شد. بر اساس گزارش 2022 سازمان ملل متحد، بر اساس سیاست های فعلی، جهان تا سال 2100 به میزان 2.8 درجه گرم خواهد شد. در حالی که هند، پاکستان و خلیج فارس در سال‌های اخیر گرمای مرطوب خطرناکی را تجربه کرده‌اند، مطالعات نشان داده‌اند که اگر جهان گرم‌تر شود، شهرهای بزرگ از لاگوس، نیجریه تا شیکاگو، ایلینوی را تحت تأثیر قرار خواهد داد. وسلیو گفت: “این در جاهایی ظاهر می شود که قبلاً به آنها فکر نمی کردیم.”

در دمای 4 درجه سانتیگراد، حدیده یمن سالانه نزدیک به 300 روز گرمای مرطوب بالقوه غیرقابل تحمل را تجربه خواهد کرد.

برای ردیابی چنین گرمای مرطوب، دانشمندان از معیاری به نام دمای “لامپ مرطوب” استفاده می کنند. این کار با پوشاندن دماسنج با یک پارچه مرطوب انجام می شود. فرآیند تبخیر آب از پارچه نشان دهنده چگونگی خنک شدن بدن انسان با عرق است. در یک مطالعه برجسته در سال 2010، هوبر پیشنهاد کرد که دمای مرطوب لامپ 35 درجه سانتیگراد، که برای شش ساعت یا بیشتر حفظ شود، ممکن است یک محدودیت محافظه کارانه برای بدن انسان باشد. علاوه بر این، اگر مردم راهی برای خنک کردن خود پیدا نکنند، احتمالاً از استرس گرمایی رنج می برند.

ده سال بعد، گروهی از دانشمندان آمریکایی به رهبری Vecellio نظریه هوبر را با قرار دادن بزرگسالان جوان و سالم در محیط‌هایی با حباب مرطوب با دمای بالا آزمایش کردند.

آنها دریافتند که این حد بین 30 تا 31 درجه سانتیگراد کمتر است. Huber و Veselio برای تحقیق با یکدیگر همکاری کردند تا این حد پایین را در جهان تحت سناریوهای مختلف گرم شدن آب و هوا از 1.5 تا 4 درجه سانتیگراد اعمال کنند. جین بالدوین، دانشمند جوی از دانشگاه کالیفرنیا، ایروین که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: «این یک معیار مهم برای تحقیقات آینده خواهد بود. او گفت: «متاسفانه، این تصویر تا حدودی بدتر از چیزی است که با محدودیت 35 درجه سانتیگراد دریافت می کنید. این تحقیقات منجر به نگرانی فزاینده در مورد دمای خطرناک لامپ های مرطوب می شود.

مطالعه دیگری که ماه گذشته در Sciences Advances منتشر شد، از آستانه Veselio به همراه داده‌های ایستگاه هواشناسی و مدل‌های آب و هوایی برای رسیدن به نتیجه‌ای مشابه استفاده کرد: محدوده جغرافیایی و فرکانس امواج گرمای خطرناک در شرایط گرمایش متوسط ​​زمین به سرعت افزایش خواهد یافت.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
Welcome to the World of House for Sale Canada
تماس با ما