قیمت انواع روغن خوراکی در بازار

[ad_1]

قیمت روغن که از سال گذشته در مسیر افزایشی قرار گرفته و مدت‌ها با صدرنشینی تورم، گرانی تا ۱۴۰ درصد هم تجربه کرده است، در سال جاری از شدت رشد آن کم شده و اکنون در مواردی با تورم مخالف است.

به گزارش ایسنا، از نیمه دوم پارس بازار روغن با افزایش قیمت بود و مشخص‌هایی که در این رابطه مطرح می‌شد، اما هیچ‌گاه نمی‌توان به منبعی از بازار روغن اشاره کرد.

این در حالی است که در گزارش‌های رسمی افزایش قیمت روغن در صدر تورم کالاهای خوراکی قرار داشت و رکوردهای ثبت می‌کرد که تا 100 درصد در پایان سال گذشته رسید.

روند ارزانی و گرانی روغن

گزارشی که در رابطه با قیمت کالاهای خوراکی در بهمن ماه منتشر شد، در مورد وضعیت روغن می‌دهد که روغن روغن و جامد هر دو نسبت به قیمت یک ماه قبل کاهش یافته و نسبت به ماه مشابه سال قبل روغن روغن ۲۰ کاهش یافته است. .7 درصد افزایش و روغن نباتی جامد 8.2درصد کاهش قیمت دارد.

بررسی تغییرات قیمت روغن در یک سال گذشته حاکی از آن است که یک بطری 900 روغن گرم روغنی در بهمن پارسال به طور متوسط ​​14 هزار و 400 تومان قیمت داشته است که به 17 هزار و 400 تومان در بهمن امسال رسیده است، این کالا تا 26 هزار و 500 تومان هم قیمت خورده است.

روغن نباتی جامد، اما از متوسط ​​کیلویی 21هزار و 700 تومان در بهمن پارسال به حدود 20 هزار تومان در سال جاری تومان رسیده است، ولی تا 23 هزار و 800 تومان هم به فروش می رسد.

گرانی تند روغن در واردات

جریان تولید روغن هم قابل توجه است و نشان می دهد که این کالا از جمله اقلامی است که بالاترین قیمت تولید را داشته است. به طوری که میزان واردات کالای اساسی وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی ۲۰میلیون تن به ارزش ۱۱.۱. میلیارد دلار است که از آن با 7.2 میلیون تن به ارزش 2.4 میلیارد دلار در صدر قرار داده است، اما بعد از آن روغن است.

در این دوره 1.5 میلیون تن به ارزش بیش از دو میلیارد دلار روغن روغنی وارد شده است که 102 درصد وزن و 231 درصد در ارزش افزایش دارد.

همچنین تولید دانه‌های روغنی ۱.۹ میلیون تن به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار بوده که نسبت به ۹ ماه پارسال هشت درصد وزن و ۴۷ درصد در ارزش افزایش داشته است.

[ad_2]

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
آشنایی با تعمیرات پرینتر
اهمیت و کاربردهای تعمیر دستگاه لیبل زن
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
تماس با ما