(عکس) سریع ترین خودروی ایرانی در کنار سریع ترین خودروی جهان

بر اساس آخرین آزمایشات، کونیگزگ جسکو ابسولوت با حداکثر سرعت 530 کیلومتر در ساعت سریعترین خودروی جهان است.

به گزارش خبرآنلاین، در بین خودروهای داخلی، سمند سورن توربو و دنا پلاس توربو سریع ترین هستند; حداکثر سرعت دناپلاس توربو 205 کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت سمند سورن توربو 210 کیلومتر بر ساعت است.

طبق آخرین آزمایشات، کونیگزگ جسکو ابسولوت با حداکثر سرعت 530 کیلومتر در ساعت و صفر تا صد تنها در 2.5 ثانیه سریع ترین خودروی جهان است.

در Koenigsegg Yesko Absolut، بال بزرگ عقب و اسپلیتر بزرگ جلو حذف شده اند و دو باله بزرگ که برای بهبود پایداری در سرعت بالا طراحی شده اند، از پوشش موتور بیرون زده اند. همچنین روی رینگ ها کلاهک هایی تعبیه شده که به کاهش ضریب درگ به 0.28 کمک می کند.

در Absolut، نیروی رو به پایین در سرعت 250 کیلومتر بر ساعت حدود 40 کیلوگرم کاهش می یابد و حداکثر نیروی رو به پایین تنها 150 کیلوگرم است. به همین دلیل این نسخه می تواند سیستم تعلیق و راحتی و استفاده روزانه نرم تری داشته باشد.

یک موتور 5 لیتری توئین توربو V8 وجود دارد که توسط کونیگزگ طراحی و مهندسی شده است. این اساساً تکامل موتور توسعه یافته برای آگرا است که اکنون به یک شفت صاف مجهز شده است. وزن این میل لنگ تنها 13 کیلوگرم است و به موتور اجازه می دهد تا 8500 دور در دقیقه برسد.

به منظور کاهش ارتعاش ناشی از استفاده از شفت تخت، شاتون ها و پیستون های جدیدی ساخته شده است که اگرچه از فولاد ساخته شده اند، اما وزنی مشابه مدل های تیتانیومی قبلی دارند و در عین حال استحکام بیشتری دارند. توربوشارژرها همچنین مجهز به سیستم تزریق هوا طراحی شده توسط کونیگزگ هستند که انفجارهای کوتاهی از هوای پرفشار را به توربوها تزریق می کند تا توربین بچرخد و تاخیر توربو را کاهش دهد.

در این میان می توان به سمند سورن توربو در معرفی خودروهای تندرو ایرانی اشاره کرد. این خودروی ایرانی که با طراحی متفاوت تولید شده، با سرعت 8.5 تا 8.8 ثانیه و حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت یکی از سریع ترین خودروهای ایرانی به شمار می رود.

سایر مشخصات این خودروی سریع ایرانی; 4 سیلندر 16 سوپاپ توربو با 150 اسب بخار قدرت و حجم موتور 1.7 لیتر.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

سایت شرط بندی فارسی: An Exciting Platform for Persian Betters
Introducing Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Visibility and Rankings
فالوور اینستاگرام مقدمه‌ای بر این ابزار قدرتمند
افزایش فالوور اینستاگرام راهکارها و ترفندهای موثر
Sidebar Backlink Tips: Boosting Your Website’s SEO and Visibility
پدر آیسان اسلامی کیست و کجا زندگی می کند؟
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما