شین وارن درگذشت: اسطوره اوز در 52 سالگی دچار حمله قلبی شد! صحبت های دکتر در مورد سلامت قلب

[ad_1]

مرگ کریکت افسانه ای شین وارن موجی از شوک را در سراسر جهان ایجاد کرده است. وارن یک نابغه در زمین و یک معمای خارج از زمین، میراثی از خود بر جای می گذارد که تطابق با آن بسیار دشوار خواهد بود. وارن تنها 52 سال داشت و برای مرگ بر اثر حمله قلبی بسیار جوان بود.

اما متأسفانه مواردی که افراد جوانتر و به ظاهر متناسب، از جمله افراد مشهور، طعمه حمله قلبی می شوند، بی سابقه نیست. سوراو گانگولی، کاپیتان سابق هند و رئیس BCCI، یک حمله قلبی خفیف را متحمل شد و سال گذشته تحت یک آنژیوپلاستی اولیه اولیه قرار گرفت تا یک شریان کرونر مسدود شده را پاک کند.

در حالی که مداخله به موقع پزشکی مانع از بروز هر گونه بحران سلامتی بزرگتری برای سوراو شد، دو بازیگر جوان در 40 سالگی در سال 2021 در پی حمله قلبی درگذشتند. پونیث راجکومار بازیگر محبوب کانادایی 46 ساله بود در حالی که سیدارت شوکلا بازیگر بالیوودی و تلویزیونی تنها 40 سال داشت که بر اثر حمله قلبی شدید تسلیم شدند.

در اکتبر 2021، پس از مرگ پونیث، ما با دکتر ویوکا کومار، مدیر اصلی و رئیس آزمایشگاه‌های کات، مکس بهداشت، در مورد افرادی که به ظاهر جوان و «تناسب اندام» دچار حمله قلبی می‌شوند، صحبت کرده بودیم و او گفت: «چیزی که باید بفهمیم. آیا بین تناسب اندام و سالم بودن تفاوتی وجود دارد. سالم به معنای تناسب اندام بدنی نیست، بلکه به معنای تناسب روحی نیز هست – کنترل استرس، سبک زندگی مناسب و خواب کافی همگی بسیار مهم هستند.”

دکتر ویوکا کومار نکات مهم زیر را برشمرده است:

– هر فردی که تناسب اندام به نظر می رسد سالم نیست. آمادگی جسمانی باید با سلامت روان، خواب کافی همراه باشد.

– سیگار برای قلب مضر است. مصرف تنباکو به هر شکلی هم همینطور است.

– ورزش ضروری است. یک نفر باید بیش از 10000 قدم در 24 ساعت راه برود.

– باز هم، ورزش بیش از حد بد است. اگر بیش از 30000 قدم در روز به طور مداوم راه بروید، می تواند مضر باشد. به طور منظم، اما در حد اعتدال ورزش کنید.

– اگر کمتر از 5000 قدم در روز راه می روید، سبک زندگی کم تحرکی دارید و به اندازه یک فرد سیگاری در خطر بیماری های قلبی هستید، حتی اگر سیگار نکشید! اگر در بالای آن سیگار می کشید، حساب کنید!!

– میزان خواب کافی بسیار مهم است – که بین 7 تا 8 ساعت است. خوابیدن کمتر از 6 ساعت و بیش از 10 ساعت به طور منظم، هر دو برای سلامتی مضر هستند.

– از مصرف بیش از حد قند و نمک خودداری کنید زیرا منجر به دیابت و فشار خون بالا می شود که مستقیماً با سلامت قلب مرتبط است.

– یوگا و مدیتیشن مهم هستند زیرا استرس بزرگترین قاتل است. استرس مالی یکی از بزرگترین انواع استرس است. وقتی صحبت از افراد مشهور به میان می‌آید، با وجود اینکه از نظر بدنی مناسب هستند، اغلب شهرت و محبوبیت باعث استرس زیادی می‌شود.

– هنگامی که از 40 عبور کردید، معاینات منظم سلامت ضروری است، حتی اگر ظاهراً یا واقعاً خوب باشید. تشخیص زودهنگام و دارو، معاینات پیشگیرانه… همه می توانند جان انسان ها را نجات دهند. اگر سابقه خانوادگی بیماری هایی مانند حملات قلبی وجود دارد، معاینه را از 35 سالگی شروع کنید.

– بله، مردان بیشتر از زنان مستعد ابتلا به بیماری های قلبی هستند، زیرا هورمون ها محافظت خاصی را برای دومی ایجاد می کنند. با این حال، این دلیلی نیست که هیچ کس، چه زن و چه مرد، سلامت قلب خود را ساده نگیرد!

همچنین بخوانید: شین وارن درگذشت: “توپ قرن” که حرفه اسطوره استرالیا را برای همیشه تغییر داد – تماشا کنید

تلویزیون زنده[ad_2]

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorial