ساعت عتیقه چند؟

[ad_1]

فرارو- بازار فروش ساعت‌های عتیقه در آگهی پلتفرم‌ها حسابی داغ است، اما اگر بازار هم خیلی داغ باشد مشخص نیست. در میان ساعت‌های عتیقه ساعت‌های جیبی، مچی و رومیزی پرتعداد هستند، اما جیبی‌ها و مکچی‌های قدیمی بالاترین قیمت را دارند.

به گزارش فرارو، ساعت‌های عتیقه و قدیمی، قیمت‌های متفاوتی را مشخص نمی‌کنند و فروشندگان را اعلام می‌کنند. قیمت ساعت های جیبی از یک میلیون تومان شروع می شود و تا 300 میلیون تومان هم می رسد. در این رابطه یک آگهی دهنده ساکن قیطریه در تهران، یک ساعت جیبی عتیقه را با قیمت سیصد میلیون تومان آگهی کرده است.

او در توصیف این ساعت جیبی عتیقه گفته است که ساعت اشکوکی و ۱۷ سنگ است و همه قطعات آن اصلی و تعمیر شده و سالم است.

اما با یک بررسی ساده می‌شویم که قیمت اعلام شده از سوی این آگهی دهنده بسیار نامتعارف بوده است. یک فروشنده ساعت جیبی که در تبریز ساکن است، ساعت جیبی مشابه با قیمت ۱۵ میلیون تومان می‌فروشد. او گفته ساعت جیبی است و تقریباً ۹۳ سال عمر دارد.

ساعت عتیقه چند؟

این آگهی‌دهنده برای اطمینان به مشتریان‌ها تصاویری از پشت ساعت جیبی عتیقه‌اش منتشر می‌کند که تولیدکننده ساعت را نشان می‌دهد و اطلاعاتی که حدود یک قرن از تولید ساعت می‌گذرد است.

افراد دیگری هم در آگهی ساعت منتشر کرده اند و قیمت های اعلامی شان به ۲ تا ۱۴ میلیون تومان می رسد. آن‌ها نیز اصل دارند که ساعت‌های شان و عتیقه است. اما برای تشخیص اصل و عاطفه بدون آن‌ها باید از یک کارشناس خبره کمک گرفت.

شرکت سازنده ساعت مچی ام را صد هزار دلار میخرد!

ساعت های مچی قدیمی و به اصطلاح عتیقه، قیمت شان از 5 میلیون تومان شروع می شود و در برخی موارد به 2 میلیارد تومان هم می رسد. یکی از آگهی دهندگان که ساکن محله نارمک در تهران است، یک ساعت مچی ژاپنی چارلز دلون را با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان آگهی کرده است.

او گفته است که ساعت اش مربوط به ۴۰ سال قبل است و مانند الماس می‌درخشد. او گفته که ساعت اش ارزش و عتیقه است.

با این آگهی دهنده وارد گفتگو میشوم. از او میپرسم که قیمت ۳۵۰ میلیون زیاد نیست؟ بعد از حدود ۲۰ دقیقه پاسخ می‌دهد: فکر نمی‌کنم که قیمت بالاتری داشته باشد.

او مدعی است که ساعت اش را خود سازنده 100 هزار دلار است یعنی در حدود 2 میلیارد و 7 میلیون تومان خریدار خود است. اما گفته است که او باید ساعت را ببرد ژاپن و تحویل دهد. بعد می‌گوید که فعلا پول به ژاپن نمی‌رود. به همین دلیل قیمت ۱۳ هزار دلار یعنی ۳۵۰ میلیون تومان را اعلام کرده است تا در ایران ساعت اش را بفروشد.

‌می‌پرسم حالا چه شخصی در شرکت چارلز دلون به شما صد هزار دلار داده است؟ عصبی می‌شود و می‌گوید حالا شما کاری به این کارها هم نداشته باشید، اگر خریدار که قدری تخفیف می‌توانم بدهم، نیستید، که خدا روزی تان را جای دیگری بدهد.

یک آگهی دهنده که ساکن محله ارامنه در تهران است، ساعت مکچی سیکو اتوماتیک عتیقه اش را با قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای فروش گذاشته است. او گفته است که ساعت اش، کمیاب، بی نظیر و دارای سنگهای قیمتی است. اما نگفته است که این ساعت چند سال عمر دارد، چه جواهراتی دارد و چه برندی تولید می کند که باعث می شود قیمت اش را حدود دو میلیارد تومان تعیین کند.

ساعت عطیقه رومیزی چند؟

تعداد آگهی‌های ساعت‌های عتیقه رومیزی زیاد نیست و بیشترشان قیمت بالایی دارند. بررسی آگهی‌ها نشان می‌دهد که ساعت‌های رومیزی عتیقه و قیمت قدیمی شان از ۳ میلیون تومان آغاز می‌شود و در مواردی به ۹۰ میلیون تومان می‌رسد.

یک آگهی دهنده که ساکن باغ فیض تهران است، یک ساعت برنز فرانسوی را با قیمت ۸۹ میلیون تومان برای فروش آگهی کرده است. او گفته است که ساعت برنز فرانسوی اش برند امپایر است و قدمت ۲۰۰ ساله دارد. همچنین وزن آن به ۹ ارتفاع و ارتفاع آن به ۵۰ سانتی متر می‌رسد. او گفته است که ۱۰ روز کوک می‌شود و کارکرد آن بسیار دقیق است.

فروشنده دیگری که ساکن ورامین است در توضیح ساعت کوکی قرن هجدهمی فرانسوی عتیقه اش با قیمت ۷۵ میلیون تومان، نوشته است که ساعت اش کالسکه و مربوط به اواسسط سده ۱۸۰۰ میلادی است. طبق گفته او ساعت ظاهری شبیه به نی بامبو با امضای fs که مخفف احتمالاً freres saint در پاریس است (۱۸۰۹_۱۸۸۵) را به همراه دارد وامضای sf و با امضا lp مخفف اسم لویی آگوست پوآنتو دیوز نیز در آن دیده می‌شود.

او می‌گوید که نمونه مشابه ساعت اش با رقم باوری ۶۵۰۰ یورو معادل حدود ۲۰۰ میلیون تومان گذاشته شده است. اما این را هم می‌توان توضیح داد که نمونه‌های کوچکتر از این ساعت قیمت‌های پایین‌تر هستند که شرکت‌های دیگر را می‌سازند و فقط یک مخزن کوک دارند، در حالی که این مدل ۳زن کوک دارد و می‌تواند بیشتر انجام دهد و پیچیدگی بالایی دارد.

این آگهی دهنده ادامه می دهد که تاریخ درج ۱۵۹۸ مربوط به این شرکت است که ظاهراً اشیا دیگری در آن زمان تولید می کنند که بعداً به ساعت روی آورده اند. همچنین depse کلمه نوشته شده در زیر ساعت مربوط به مدل این ساعت بوده و نام سازنده برای فرد بودن این کار است.

او بعد از آن تاکید می کند که مطمئن سایت های خارجی را چک کند و قیمت ها را ببیند و مقایسه کند. تا در نهایت به این نتیجه برسد که ساعت با قیمت بالا آگهی نشده است.

[ad_2]

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
آشنایی با تعمیرات پرینتر
اهمیت و کاربردهای تعمیر دستگاه لیبل زن
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
تماس با ما