رونق پدیده‌های جدید در بازار مسکن؛ فروش قسطی خانه!

[ad_1]

فرارو- در طی سال گذشته با افزایش قیمت مسکن، بسیاری از افراد خرید را از دست داده‌اند، در چنین شرایطی در تبلیغات اینترنتی و فضای مجازی شاهد چند پدیده‌ای به نام فروش قسطی خانه هستیم که تفاوت‌های بسیاری با پیش‌فروش واحدهای انبوه‌سازی دارد، در این رابطه، فعالان بازار نسبت به سرمایه‌گذاری مردم در این پروژه‌ها هشدار می‌دهند و به نوعی آن‌ها از آن‌ها را کلاهبرداری قلمداد می‌کنند.

به گزارش فرارو، با توجه به این که این فروش‌های قسطی جزییات آن را مشخص نمی‌کند و به آن‌ها اطمینان می‌دهد، در همین زمینه دبیر انجمن انبوه سازان مسکن تهران می‌گوید: مردم بدانند با توجه به شرایط تورمی کشور. هنوز کلنگ پروژه به زمین نخورده، نمی‌توانم به آن خانه اعتماد کنم و در آینده افرادی که مدیریت این پروژه را در اختیار دارند، دچار مشکل می‌شوند.

رامین گوران اوریمی به تجارت‌نیوز گفته است: مردم روی خاک خانه نخرند، چراکه خانه‌های روی خاک جانمایی نشده و وضعیت مشخصی ندارند. یعنی مردم برای این پیش فروش‌ها دسترسی به پروژه دارند و مکان یا خانه خانه هم مشخص نیست.

این در حالی است که به این دلیل که کلاهبرداری‌های زیادی در این زمینه برداشته می‌شوند، باید توجه داشته باشند، باید واحدهایی را پیش‌خرید کنند که نسبت به مراحل ساخت و ساز در آن توجه شود و به نوعی ملک و وضعیت آن مشخص شود و از سوی دیگر فروش باشد. تمام اقساط خانه آن هم در شهری مانند تهران با توجه به تورمی که در بخش مسکن وجود دارد، کاملاً بی معنی است و نباید به آن‌ها اعتنایی کنند.

رونق پدیده‌های جدید در بازار مسکن؛  فروش قسطی خانه!مشتریان در پیش خرید خانه باید بسیار دقت کنند
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه مردم برای خرید خانه باید بسیار دقیق باشند، گفت: اگر در مورد خرید خانه به صورت قسطی کلاهبرداری انجام شود، نمی توانم یک حکم کلی ارائه کنم، ممکن است موارد نیز در این رابطه اتفاق بیفتد، اما در موارد بسیاری نیز وجود دارد. ساز و انبوه‌سازان به انجام عمل خود می‌پردازند در این رابطه باید در مفاد قرارداد، از جمله قراردادهای خریدار و فروشنده، زمان تسویه و قیمت قطعی را بررسی کنند.

وی افزود: در پیش فروش خانه معمولاً درصدی را به عنوان پیش پرداخت دریافت کرده و مابقی را طی اقساطی محدودی خریدار پرداخت می کند، اما این موضوع می تواند رخ دهد که به توافقی بسته شود که بین خریدار و فروشنده انجام شود. .

سلطان محمدی با اشاره به این که به طور کلی انبوه‌سازی مسکن در ایران با مشکلات بسیار زیادی روبروست، اضافه می‌کند: اولین مانع در این زمینه قیمت زمین است، به دلیل اینکه زمین در ایران در کنترل دولت است، ویژگی‌های قدرت خاصی برای ساخت و ساز وجود دارد. ساز و در اکثر موارد انبوه‌سازان خانه‌های کلنگی که در شهر‌های بزرگ وجود دارند، می‌کوبند و اقدام به ساخت‌وساز می‌کنند.

این دانشگاه اضافه کرد: بنابراین، اگر دولت می‌خواهد وضعیت مسکن انتخاب شود، باید بر اساس طرح آمریكا ملی سرزمین‌های سرزمینی ایجاد شود، عملیاتی شود و زمین‌هایی كه سکونت مناسبی دارند در اختیار انبوهسازان قرار گیرند تا آن‌ها را بسازند. مناسب باشد، نه مانند برخی از طرح‌هایی که انجام شده است، اما کمترین اصول معماری و شهرسازی در آن‌ها رعایت نشده است.

سلطان‌محمدی ادامه داد: دومین مشکل در شرایط تورمی در کشور است، در این وضعیت قیمت نهادهای اولیه تولید افزایش پیدا کرده و عوارض دولتی از تراکم، انواع انشعابات، عوارض دولت و شهرداری نیز هر ساله با افزایش مواجه می‌شوند که این موضوع باعث می‌شود که این موضوع باعث شود. هزینه ساخت و ساز با رشد افسار گسیخته شده است. از سویی این موضوع باعث کاهش سرمایه گذاری در زمینه ساخت و ساز مسکن شده است.

این استاد طی دانشگاهان گفت: سومین معضل در این رابطه نیز وضعیت قدرت خرید مردم است، در حال حاضر به دلیل اینکه یک دهه گذشته رشد اقتصادی کشور منفی است، این موضوع باعث شده است که قدرت خرید مردم با کاهش بسیار زیادی روبرو شود و همین امر باعث شده است موضوع باعث ایجاد آن می‌شود تا کاهش در زمینه خرید خانه باشد، در چنین شرایطی سرمایه‌گذاری در خانواده‌های مسکن با افت بسیار زیادی بوده است.

سلطان‌محمدی بیان کرد: همچنین بانک‌ها نیز با توجه به وضعیت وخیم و بغرنجی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ناتوان در منابع تجهیز برای ساخت‌وسازها و یا اعطای تسهیلات بانکی به مردم هستند که همین موضوع نیز در نهایت باعث کاهش در بازار مسکن می‌شود. که نتیجه آن نیز رکود حاکم بر این بازار است.

[ad_2]

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه
بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی معروف
تماس با ما