راهنمای خرید گوشی‌های کارکرده سامسونگ

[ad_1]

فرارو– قیمت گوشی در سالهای اخیر آنقدر بالا رفته که حالا بازار خرید و فروش مدلهای کارکرده رونق گرفته است. گلکسی S21 Ultra 5G به‌عنوان یکی از گران‌ترین گوشی‌های سامسونگ همین الان نزدیک به ۳۰ میلیون تومان ارزش دارد، اما در آگهی‌ها، مدل دست‌دوم آن را با ۲۰ میلیون تومان خرید می‌شود. گوشی‌های سری نوت طرفداران خاص خود را دارند و گلکسی نوت 20 را باید آخرین ورژن کره‌ای‌ها در این سری بدانیم. مدل دست‌دوم این گوشی را پنج میلیون تومان کمتر از نسخه ۲۰ میلیون تومانی نو می‌فروشند. گوشی‌های سری M و A تنوع بیشتری دارند، نسبت به مدل‌های سری S و Note ارزان‌تر هستند و معمولاً با هر بودجه‌ای می‌توانند نسخه‌های دست‌دوم آن‌ها را خریداری کنند. حتی با کمتر از یک میلیون تومان.

راهنمای خرید گوشی های سری S کارکرده

به گزارش فرارو، گوشی‌های سری S، پرچمداران سامسونگ می‌شوند. درحال حاضر حاضر گلکسی S21 و نسخه‌های مختلف آن آخرین مدل‌های این سری به‌شمار می‌روند و می‌توانند همین حالا فروشنده‌ها بابت گلکسی S21 Ultra 5G نو با حافظه ذخیره‌سازی ۱۲۸ میلیون ۳۰ میلیون تومان از شما باشند. همین گوشی در آگهی‌های مربوط به موبایل‌های کارکرده با رقم‌های ۲۰، ۲۱ و ۲۲ میلیون تومانی می‌شود و فروش‌هایی می‌کند که در ازای این رقم گلکسی S21 را می‌فروشند، آن را در حد نو معرفی می‌کنند. گلکسی S20 در سال ۲۰۲۰ توسط سامسونگ روانه بازار شد. نسخه ۵G و دست‌دوم این یکی دقیقاً از ۲۰ میلیون تومان آگهی شده و در سایر آگهی‌ها رقم‌های کمتری برای این مدل پیدا می‌کنید.

گلکسی S10 در سال ۲۰۱۹ و قبل از S20، پرچمدار سامسونگ لقب داشت. حالا بعد از حدود سه سال مدل دست‌دوم و نسبتا تمیز گلکسی S10 را می‌شود با کمتر از ۱۰ میلیون تومان خرید. شخصی در محله پاسداران تهران برای این گوشی ۹ میلیون تومان و یک نفر دیگر در محله نیروی هوایی بابت S10+ دقیقا ۱۰ میلیون تومان می‌کند. بازار مدلهای دست‌دوم همیشه می‌توانید با رقم‌های وسوسه‌کننده‌ای روبرو شوید. مثل یک آگهی مربوط به گلکسی S10 کارکرده با قیمت دو میلیون و 500 هزار تومان با بازکردن آگهی می‌شوید گوشی مورد نظر با مشکلی مثل شکستگی LCD است. گلکسی S9 را حدود شش تا هفت میلیون تومان آگهی کرده و رقم های کمتری هم به چشم می خورد. همچنین گلکسی S8 کارکرده که پنج سال پیش معرفی شد، کمتر از چهار میلیون تومان ارزش داشت.

گوشی های کارکرده سری S سامسونگ

مدل

قیمت

گلکسی S21

۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان

گلکسی S20

حداکثر ۲۰ میلیون تومان

گلکسی S10

حداکثر ۱۰ میلیون تومان

گلکسی S10 (با LCD شکسته)

دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی S9

شش تا هفت میلیون

گلکسی S8

حداکثر چهار میلیون تومان

راهنمای خرید گوشی های سری Note کارکرده

گوشی های سری نوت هواداران خاص را دارند. افرادی که حاضر هستند همین حالا برای آخرین مدل این سری یعنی گلکسی نوت 20 نزدیک به 20 میلیون تومان ناقابل پرداخت کنند. این گوشی تقریباً دو سال پیش از بازار جهانی درآورد و الان مدل‌های کارکرده آن را در سایت‌های خرید و فروش می‌توان با ۱۵ میلیون تومان خرید. البته تا دلتان بخواهد برای این مدل آگهی‌هایی به‌چشم می‌خورد که فروش‌های رقم‌های بالاتر را برای آن در نظر گرفته‌شده است. گلکسی نوت 10 در آگهی‌ها حول‌وحوش 10 میلیون تومان قیمت دارد، اما می‌شود با هفت میلیون و 500 هزار تومان می‌شود سامسونگ Galaxy Note10 Lite کارکرده را خرید که فضای ذخیره‌سازی و رم آن را به ترتیب ۱۲۸ و هشت گیگ می‌کند. فروشندگان زیادی برای گلکسی نوت 9 رقم شش تا هفت میلیون تومان را برای فروش در نظر بگیرید و قیمت گلکسی نوت 8 در آگهی‌ها تقریباً چهار تا شش میلیون تومان قیمت دارد. مثلاً مدل شخصی کارکرده این گوشی را با همه لوازم جانبی شش میلیون تومان می‌فروشد و گوشی بدون ایراد می‌شود. یک نفر دیگر رقم فروش را چهار میلیون تومان نوشته و به خرابی برخی از دکمه های گوشی اشاره کرده است.

گوشی های کارکرده سری نوت سامسونگ

مدل

قیمت

گلکسی نوت 20

حدود ۱۵ میلیون تومان

گلکسی نوت 10

حدود ۱۰ میلیون تومان

گلکسی نوت 9

شش تا هفت میلیون تومان

گلکسی نوت 8

چهار تا شش میلیون تومان

راهنمای خرید گوشی های سری A و M کارکرده

گوشی‌های سری A و سری M سامسونگ ارزان‌ترین مدل‌های این برند هستند. قیمت مدل نو این گوشی‌ها از حدود دو میلیون تومان آغاز می‌شود و برای امثال گلکسی A52s 5G به نزدیک به ۱۲ میلیون تومان می‌رسد، اما نسخه‌های کارکرده این دو سری در بازار چقدر قیمت دارند؟ گلکسی A12 با قیمت تقریبی چهار میلیون تومان ظرف یک سال گذشته همیشه بین پرفروش‌ترین مدل‌های خریداری شده است. شخصی حاضر است با نصف این قیمت گلکسی A12 کارکرده را بفروشد و مدعی شده گوشی سالم است. آگهی‌های زیادی هم بابت این گوشی به‌چشم می‌خورد که قیمت آن حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. گلکسی A32 یکی دیگر از میان‌رده‌های محبوب سامسونگ است و می‌تواند نسخه نو آن هفت میلیون تومان باشد. در سایت دیوارفروش‌های زیاید گلکسی A32 سامسونگ کارکرده را حدود پنج تا شش میلیون تومان آگهی کرده‌اند. گلکسی A11 دست‌دوم دو تا سه میلیون تومان فروخته می‌شود.

A50 کارکرده که تحت عنوان در حد نو آگهی شده، بین چهار تا پنج میلیون تومان، گلکسی A70 کارکرده نهایتاً هفت میلیون تومان قیمت دارد و برخی حاضر هستند با رقم های کمتری آن را بفروشند. گلکسی M32 نو یکی از پرطرفدارترین گوشی‌های سری M تقریباً پنج میلیون تومان ارزش دارد و مدل‌های کارکرده این گوشی را در سایت دیوار بین سه تا چهار میلیون و 500 هزار تومان آگهی کرده‌اند. بابت گلکسی M12 کارکرده همین رقم را دریافت می‌کند و M10 کاره‌ای است که تقریباً سه سال پیش روانه بازار می‌شود، در حال حاضر دو میلیون و 500 هزار تومان می‌گیرند. با بودجه کمتر از یک میلیون تومان می‌شود مدل‌های کارکرده بسیاری از گوشی‌های سری A و M در آگهی‌های دیده می‌شوند که در قسمت توضیحاتی به مشکلاتی مانند وجود لکه روی بدنه گوشی و خط‌وخش LCD اشاره شده است.

گوشی های کارکرده سری A و M سامسونگ

مدل

قیمت

گلکسی A12

دو تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی A32

پنج تا شش میلیون تومان

گلکسی A11

دو تا سه میلیون تومان

گلکسی A50

چهار تا پنج میلیون

گلکسی A70

پنج تا هفت میلیون تومان

گلکسی M32

سه تا چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی M12

سه تا چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی M10

دو تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
Welcome to the World of House for Sale Canada
تماس با ما