«دولت سیزدهم با وجود یکدست بودن حاکمیت موفق نبوده است»روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سال ۱۴۰۰ در حالی که به پایان خود نزدیک می‌شود که علیرغم وعده‌های امیدوارکننده‌هایی که به مناسبت تغییر دولت و یکدست شدن حکمرانان داده شده بود، از حرکتی به سوی هنوز عدالت خبری نیست و گرانی‌ها ادامه سیر صعودی را طی می‌کنند.

گفته شده کمتر از ۶ ماه فرصت لازم است تا دولت جدید برای شرایط مسلط شود و شرایط را به کنترل خود درآورد. از استقرار دولت سیزدهم اکنون ۶ ماه و نیم و از استقرار رئیس‌جمهور ۷ ماه می‌گذرد، ولی وضعیت نشان می‌دهد تسلطی بر امور وجود ندارد و مشکلی از معیشت مردم حل نشده است.

در هر سه قوه تحرکات خوبی در جهت بازدید از وضعیت بخش‌های مختلف کشور به وجود آمده و شعارهای خوبی می‌شوند که «این وضعیت، قابل قبول نیست» می‌شود. وعده‌ها و فرمان‌هائی هم برای تغییر می‌شوند، اما اتفاقی می‌افتد که بهتر شود سفره‌ها باعث شود که رخ ندهد.

در تبلیغات هم بحمدالله دست حکمرانان جدید باز است. صداوسیما کاملاً در اختیار، رسانه‌های حامی دولت فعال، برای فعالیت‌های حامیانه از دولت و مجموعه حکمرانی موجود در فضای مجازی بودجه بسیار قابل توجهی خرج می‌شود، ولی اینهمه امکانات تبلیغاتی را نشان می‌دهد که نگاه مردم را تغییر دهد.

در چنین شرایطی این سوال مطرح می شود که مشکل در کجاست؟ پاسخ روشن به این سوال است که اولاً با استقرار در صندلی‌های حکمرانی به این افراد پی برده می‌شود که عالم شعار دادن با عالم واقعیت و عمل بسیاری از آنها وجود دارد، ثانیاً مشکلات مربوط به نیرو‌های کاربلد و باتجربه برمی‌آید را حل می‌کند.

ثالثاً با نگاه به درون نمی‌توانم با مشکلات فائق آمدم، چون جهان امروز عرصه‌های مختلف است و مدیریت کشور‌ها مجموعه‌های درهم تنیده هستند، که بدون همیاری نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و رابعاً تا زمانی که کارها در دست «مافیاها» قرار دارند، دولت‌ها و حتی انجام دهند. تمام حکمرانان قوای مختلف نخواهند بر مشکلات فائق آیند. مافیاها، به درون حکمرانی نفوذ کرده، پاکسازی را باید از اینجا شروع کرد.

بسترهای آزادسازی رودخانه ها و سواحل دریاها، خارج ساختن کالاهای رسوب کرده درگمر و تلاش برای صدور مجوز کسب و کارها را همه می بینند، اما این واقعیت را هم می بینند که این اتفاق اولاً با معیشت مردم ارتباطی ندارد و ثانیاً بیش از آن چیزی است که وجود دارد. حل مشکلات مردم، به ابزارهائی برای تبلیغات به نفع حکمرانان تبدیل می‌شوند. شعور مردم را دست‌کم گرفتن خطای بزرگی است که متأسفانه حکمرانان در تمام ادوار و در تمام نقاط جهان مرتکب آن می‌شوند.

اگر قصد گره‌گشایی دارید، بدون دوربین و نمایش و خبرسازی این کار را انجام دهید و مطمئن باشید که مردم در صورت پنهان شدن شما به نتایج ملموس می‌رسند و در زندگی مردم اثر می‌گذارند، نگاه به شما مثبت و تحسین‌آمیز خواهد بود حتی اگر شما یک ریال هم باشید. از بیت المال برای تبلیغ خودتان خریداری کنید. تبلیغات دشمنان کشور و مخالفان شما هم خود را به خنثی خواهد کرد حتی اگر آن‌ها به اندازه ثروت اوناسیس و راکفلر و قارون‌های نفتی عرب خرج تبلیغات علیه شما باشند.

ما وقتی مانع از بنیاد مستضعفان برای گرفتن اموال به تاراج می‌شویم و خانه‌های 1800 مترمربعی و بزرگ‌تر از این‌ها را در بهترین نقاط شمال به تهران به ثمن بخس در اختیار نورچشمی‌ها قرار می‌دهیم و 8 هزار میلیاردی را در جایگاه‌های بالاتر می‌بینند. هم فرمان صادر کنیم و هم قانون بگذرانیم و به حضرت عباس قسم بخوریم که مردمی هستیم و می‌خواهیم عدالت کنیم، مردم باور نخواهند کرد. مردم به عمل مسئولین نگاه می‌کنند و دنبال این هستند که عدالت را در عمل ببینند نه در شعار.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان