دستگاهی که رد ویروس را در هوا می زند

[ad_1]

از زمان ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان، ابزارهای موجود را برای تشخیص این ویروس‌ها توسعه داده‌اند، اما همواره چینی‌ها از توسعه دستگاه‌های خبر داده‌اند که می‌توانند این ویروس‌ها را در هوا شناسایی کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، رقابت برای ردیابی کشورهای کوید-۱۹، دانشمندان چینی را بر آن داشته تا سیستمی را هدف شناسایی آثار در هوای توسعه دهندگان قرار دهند.

این فناوری جدید برای اولین بار با شروع بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن و به عنوان بخشی از این کشور برای جلوگیری از گسترش بیماری، رونمایی شد.

دستگاهی که رد ویروس را در هوا می زند

“لیو پنگ” (Liu Peng) محقق دانشکده پزشکی دانشگاه چینهوا و یکی از اعضای تیم تحقیقاتی این مطالعه گفت: عملیات توانایی در طول بازی‌ها شامل انجام کارها مانند تمیز کردن تجهیزات و آزمایش شرکت‌ها و آزمایش هوا برای شناسایی حضور یا عدم وجود است. حضور ویروس نیز یک ابزار کمکی برای ارائه هشدارهای اولیه است.

بیماری کووید-19 از طریق قطرات تنفسی که هنگام سرفه یا عطسه از دهان فرد خارج می‌شود، می‌شود، اما این ویروس در محیط‌های بسته می‌تواند توسط ذرات آئروسلی که در هوا باقی می‌ماند نیز دریافت کند.

هواپخش (آئروسل) نامی است که به سوسپانسیون یا تعلیق ذرات جامد یا قطره‌های مایع در گاز اطلاق می‌شود. به‌طور کلی منظور از هواپخش، ذرات گرد و غبار معلق در هواست. دود، ریزگرد اقیانوسی، هوا و مه دود امثالی از هواپخش هستند.

ابزار توسعه یافته جدید شامل یک جمع‌آوری قابل حمل است که برای مکیدن هوای محیط و بررسی قطرات آئروسل متشکل از ذرات ریز است که می‌تواند در هوا پخش شده و حامل ویروس‌ها باشد، طراحی شود. پس از ضدعفونی، گاز جمع آوری شده به مایع تبدیل می شود و از طریق ساز اسید نوکلیک آزمایش می شود.

به گفته، این ساز ۱۰ برابر بیشتر از ابزارهای معمولی آزمایش اسید نوکلیک حساس است.

لیو افزود: این دستگاه ۲۰ کپی را در یک میلیون میل می‌کند، در حالی که دستگاه‌های معمولی تا ۲۰۰ هزار کپی را در می‌آورند. این معناست که حتی نمونه‌هایی با بار ویروسی کم نیز می‌توانند توسط این شناسایی شوند. کل فرایند آزمایش، از جمع آوری نمونه های هوای گرفته شده تا نتایج به مقامات محلی، کنترل بیماری، کمتر از چهار ساعت به طول میانجامد.

قبل از، این سیستم در پنج مکان محل برگزاری مسابقات پکن ۲۰۲۲ مورد آزمایش قرار گرفته بود.

پکن نیوز ماه گذشته گزارش داد که انتظار می‌رود بیش از صد دستگاه نمونه در طول بازی‌های المپیک مستقر شوند.

“منگ روی” (Meng Rui) معاون معاون چاویانگ پکن که محل برگزاری مسابقه اسکیت سرعت ملی است، ۹ فوریه در یک نشست خبری گفت که این فناوری در مناطقی که ورزشکاران آنجا پیش از شروع بدن خود را گرم می‌کنند، اتاق‌های رختکن و سرویس‌های بهداشتی هستند. نصب شده است و عملیات ردیابی ویروس در هوا به صورت روزانه انجام می شود.

لیو در انتها اظهار کرد که این سیستم احتمالاً در آینده در بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه
بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی معروف
تماس با ما