جدیدترین پردازنده اپل در برابر تراشه قدرتمند اینتل

[ad_1]

فرارو-جدیدترین پردازنده اپل که به تازگی رونمایی شده است، M1 Ultra نام دارد که از ترکیب یک جفت تراشه M1 Max ساخته شده است. این تراشه که بر اساس فرآیند تولید ۵ نانومتری ساخته شده است، یک CPU بیست هسته‌ای با ۱۶ هسته با کارایی بالا و چهار هسته کارآمد می‌باشد.

به گزارش فرارو، اپل از معماری UltraFusion انتخابه دو تراشه M1 Max را در کنار هم قرار می دهد. افزایش عملکرد باعث می شود تا نرم افزار آن را به عنوان یک تراشه واحد بشناسد. متداول‌ترین راه برای تعیین عملکرد، اتصال دو تراشه از طریق مادربرد است که معمولاً باعث کاهش، کاهش حجم و افزایش مصرف انرژی می‌شود. با این حال، UltraFusion نوآورانه اپل از یک interposer سیلیکونی استفاده می‌کند که تراشه‌ها را به هم متصل می‌کند.

اپل میگوید که در بیش از 10000 سیگنال، 2.5 ترابایت بر ثانیه با تاخیر کم، پهنای باند بین پردازندهای را ارائه میدهد که بیش از 4 برابر پهنای باند فناوری اتصال چند تراشهای فعلی خواهد بود. این پردازنده های اکنون در پلتفرم بنچمارک قرار گرفته است و به تازگی در بنچمارک گیک بنچ تراشه های دو شرکت اینتل و AMD را شکست داده است.

تراشه

M1 Ultra که به تازگی توسط غول کوپرتینویی رونمایی شده است، با امتیاز ۲۴۰۵ در تست‌های هسته‌ای و ۱۷۹۳ امتیاز در تست‌های تک هسته‌ای چند هسته‌ای بالای Core i9-12900K را که در تست‌های چند هسته‌ای تنها ۱۷۲۹ امتیاز را کسب کرده بود، شکست داد. دریافت Core i9-12900K در تست چند هسته‌ای با کسب امتیاز ۱۸۹۳ کمی سریع‌تر عمل کرد.

تست تراشه M1 Ultra روی یک مک استودیو با ۱۲۸ حافظه حافظه انجام شده است (مدل پایه مک استودیو دارای ۶۴ حافظه حافظه است.) این تراشه حدود سی درصد بهتر از پردازنده ۱۶ هسته‌ای و ۲۴ رشته‌های Core i9-12900K 54، شانزده درصد بهتر از پردازنده است. پردازنده ۱۶ هسته‌ای و ۳۲ رشته‌های Ryzen 9 5950X و ۹.۵ درصد بهتر از پردازنده ۲۴ هسته‌ای و ۴۸ رشته‌های Ryzen Threadripper عمل کرد. در تست تک هسته‌ای نیز Core i9-12900K با کسب امتیاز ۱۱.۸ بین این سه cpu امتیاز بالاتری را کسب کرد. با این حال، M1 Ultra تراشه Ryzen 9 5950X را با ۴.۵ درصد و Threadripper 3960X را با ۳۲.۷ درصد شکست داد. این اعداد به این معناست که بسته به حجم کاری می‌توان عملکرد فوق‌العاده تراشه M1 Ultra امیدوار بود. با این حال ارزیابی عملکرد اصلی این پردازنده‌ها در دنیای واقعی مشخص خواهد شد.

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

سایت dancebet: جایگاه جدید پیش‌بینی در دنیای رقص
بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
تماس با ما