تکلیف مالیات سیگار چه شد؟

[ad_1]

به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی، در پی مخالفت مجلس با افزایش چند برابری مالیات مالیات، تولیدکنندگان این محصول در سال آینده باید مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی برای مواد اولیه شامل سود بازرگانی و حقوق گمرکی، مالیات بر عملکرد را تولید کنند. و حق انحصار بپردازند.

به گزارش ایسنا، از دی ماه امسال، قانون مالیات در قالب مالیات دائمی بر ارزش افزوده می شود و هر سال پنج درصد به آن اضافه می شود که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ هم برای همین مالیات تعیین شده است. اما کمیسیون تلفیق برای هر کارتن سیگار در داخل دو میلیون و 300 هزار تومان تولید می‌کند و در هر کارتن سیگار خارجی سه میلیون تومان از نخی پیش می‌شود که 820 درصد نسبت به مالیات مصرفی سال جاری مصرف داشت. این موضوع از زمانی که مطرح می شود، انتقادات زیادی از سوی تولید کنندگان سیگار، وزارت صمت و ستاد مبارزه با کالا و ارز به همراه داشت و در نهایت هم مجلس شورای اسلامی با این بند مخالفت کرد.

محمدرضا تاجدار، رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات در دخانیات در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بدهی افراد پس از تصمیم مجلس جدید، اظهار کرد: قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده تکلیف مالیات دخانیات را تا حدود هشت سال آینده مشخص کرده است. بر این اساس تولیدکنندگان داخلی با برندهای ایرانی که حدود 20 درصد از تولیدکنندگان را تشکیل می‌دهند، 20 درصد و شرکت‌های بین‌المللی 40 درصد، بر اساس نرخ فروش، مالیات پرداختی را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به آغاز اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از دی ماه امسال و تجمیع مالیات دخانیات در این قانون تصریح کرد: بر اساس این قانون مالیات بر ارزش‌های خانی سالانه پنج درصد اضافه می‌شود تا برندهای مالیاتی داخلی به 55، برندهای بین‌المللی به 95 درصد اضافه شوند. و شرکتهای واردکننده که محدود به 155 درصد هستند.

به گفته تاجدار، علاوه بر مالیات بر ارزش افزوده، مصرف کنندگان در سال آینده حقوق ورودی برای مواد شامل بازرگانی و حقوق گمرکی تولید می کنند که برای موادی از 15 تا 32 درصد پرداخت می شود. همچنین واحدهای فعال در این بخش پایان سال باید ۲۵ درصد سود خود را به عنوان مالیات برعملکرد پرداخت کنند.

وی درباره پرداخت حق انحصار به عنوان یکی دیگر از عوارض تولید دخانیات کرد و گفت: حق انحصار برای تولیدات داخلی معادل ۲ درصد و برای ۱۰ درصد است.

وی همچنین گفت: بر اساس این عرضه‌کننده‌ها که خرمن سیگار را وارد می‌کند، باید 35 درصد آن را برای مالیات بر ارزش افزوده کنند.

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

سایت شرط بندی فارسی: An Exciting Platform for Persian Betters
Introducing Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Visibility and Rankings
فالوور اینستاگرام مقدمه‌ای بر این ابزار قدرتمند
افزایش فالوور اینستاگرام راهکارها و ترفندهای موثر
Sidebar Backlink Tips: Boosting Your Website’s SEO and Visibility
پدر آیسان اسلامی کیست و کجا زندگی می کند؟
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما