(تصاویر) کشف بزرگترین مجموعه «دفترهای یادداشت» مصر باستان!

[ad_1]

فرارو- باستان شناسان یافته شگفت انگیز موفق شدند مجموعه بزرگترین «دفترهای یادداشت» مصر باستان را کشف کردند که از آغاز قرن بیستم در یک اتفاق بی نظیر بوده است. این سف نوشته‌ها چیزهایی مربوط به زندگی روزمره در مصر باستان است که می‌تواند به زندگی عمومی در آن عصر به ما توجه کند.

به گزارش فرارو، این بزرگ در شهر گمشده تریبیس آتریبیسدر مرکز مصر رخ داد که طی تحقیقاتی به سفال نوشته‌هایی دست یافتند که به نظر می‌رسد تعداد برخی از آن‌ها توسط دانش‌آموزان مصر باستان به نگارش در آمده است. این خرده سفالهای شکسته که به «اوستراکا» معروف هستند، در آن عصر ارزان‌ترین و دم دست‌ترین ابزار برای نگارش می‌شوند، زیرا پاپیروس‌ها در آن زمان بسیار گران بودند و از آن‌ها برای عموم مردم میسر نبودند.

به باستان شناسان، عموم مردم گفته‌اند و احتمالاً دانش‌آموزان مصر باستان از این سفال شکسته‌ها می‌شوند که در همه جاهایی که می‌شد برای فعالیت‌های روزانه مانند فهرست‌های خرید، ثبت، آموزش خواندن و نوشتن و حتی آموزش طراحی برای دانش‌آموزان استفاده می‌شوند، ثبت می‌کنند. در واقع، به نظر می‌رسد تعداد زیادی از اوستراکاهای یافت شده در سایت باستان‌شناسی Athribis بقایای یک مدرسه باستانی باشند.

(تصاویر) کشف بزرگترین مجموعه «دفترهای یادداشت» مصر باستان!

کریستین لایتز، مصر شناس دانشگاه توبین آلمان آلمان می‌گوید:» فهرستی از ماه‌ها، اعداد، مسائل ریاضی، تمرین‌های دستور زبان و «الفبای پرنده» – به هر حرف پرنده‌ای اختصاص داده شده است که نامش با آن شروع می‌شود- وجود دارد. بیش از صد عدد از استراکاهای یافت شده در آتریبیس با تمرین های تکراری نوشتاری پوشانده شده اند، به این معنی که چیزی بر روی آن نوشته شده، بعد پاک شده و دوباره همان مطلب نوشته شده است. این روند بارها بر روی یک سفال تکرار می شود که نشان می دهد نوعی تمرین و یا مشق نوشتن باشد. در واقع، حتی دو هزار سال پیش هم به نظر می‌رسد که کودکان «تنبل» با تنبیه کلاسیک بارت سیمپسون جریمه باشند.

(تصاویر) کشف بزرگترین مجموعه «دفترهای یادداشت» مصر باستان!

یادداشت‌های بیشتر کشف‌شده به خط دومتیک نوشته شده است، که یک خط اداری بود که در زمان سلطنت بطلمیوس دوازدهم (که بیشتر به عنوان پدر کلئوپاترا شناخته می‌شود)، که از ۸۱ تا ۵۹ قبل از میلاد و بعد از ۵۵ تا ۵۱ پیش از میلاد حکومت می‌شود. کرد، استفاده می‌شد. در این زمان، شهر اتریبیس پایتخت یک ایالت مصر بود که در کنار رود نیل قرار داشت. اما حتی با وجود اینکه دموتیک به نشان محبوب‌ترین خط آن زمان بود، شکل ساده‌شده‌ای از هیروگلیف هنوز به کودکان آموزش داده می‌شد. به عنوان مثال، قطعه زیر یک متن مدرسه‌ای از الفبای هیراتیک است که هر حرف با یک پرنده همراه است.

(تصاویر) کشف بزرگترین مجموعه «دفترهای یادداشت» مصر باستان!

زبان‌های موجود که در اوستراکا‌های شهر تریبیس دیده می‌شود، از جمله هیروگلیف، یونانی، عربی و قبطی، اشاره‌ای به تاریخ پرفراز و نشیب و چندفرهنگی شهر دارند. به عنوان مثال، الفبای قبطی ترکیبی از زبان‌های یونانی و مصری در این سفال نوشته ها، ارتباط نزدیکی با مسیحیت دارد. خط یک قبطی است که احتمالاً در قرن ششم پس از سقوط مصر به دست رومیان نوشته شده است.

(تصاویر) کشف بزرگترین مجموعه «دفترهای یادداشت» مصر باستان!

با ظهور دین مسیحی، نوشته های مربوط به خدایان مصر باستان از بین رفت. به عنوان مثال، در زیر تصویری از بابون و ایبیس وجود دارد که حیوانات مقدس توث، خدای خرد مصر باستان هستند.

(تصاویر) کشف بزرگترین مجموعه «دفترهای یادداشت» مصر باستان!

نشانه‌های دیگری از نفوذ روم را نیز می‌توان از خرده‌های سفال به دست آورد. به عنوان، پس از سقوط نظام بطلمیوسی در قرن اول پس از میلاد، متون شروع به اشاره به رشته های امپراتوران روم، از جمله نرون، وسپاسیان، تیتوس، دومیتیان و حتی هادریان کردند که بین سال های 117 تا 138 از میلاد حکومت کردند. .

لازم به ذکر است پیش از این تنها یک بار چنین مجموعه بزرگی از استراکا پیدا شده است. در اوایل دهه ۱۹۰۰، باستان شناسان قطعات متعددی از نوشته را در روستای باستانی دیر المدینه، کمی پایین‌تر از رودخانه نیل، کشف کردند. با این حال، این متون باستانی بیشتر یادداشت‌هایی در مورد پزشکی و سلامت پزشکی بودند. از سوی دیگر، آترابیس می‌تواند به ما درباره نحوه زندگی در یکی از قدرتمندترین تمدن‌های دنیای باستان اطلاعات بسیار ارزشمندی بدهد.

منبع: sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
آشنایی با تعمیرات پرینتر
اهمیت و کاربردهای تعمیر دستگاه لیبل زن
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
تماس با ما