(تصاویر) کشتی غرق شده «سر ارنست شاکلتون» پس از ۱۰۷ سال پیدا شدموسسه میراث دریایی فالکلند اعلام کرد که بقای کشتی سر ارنست شاکلتون صد سال پس از مرگ وی در سواحل قطب جنوب پیدا شده است.

به گزارش فرارو، اندورنس به معنای پایداری در سال ۱۹۱۵ در جریان ماموریتی سلطنتی، بعد از برخورد با توده‌های یخ غرق شد و شکلتون و همراهانش با پای پیاده و قایق‌های کوچک به شکل معجزه‌آسایی نجات پیدا کردند. ماه گذشته کشتی اکسپدیشن Endurance22 از کیپ تاون آفریقای جنوبی برای یافتن مکان آن حرکت کرد.

کشتی اندورنس در عمق ۳۰۰۸ متری و تقریباً چهار مایلی جنوب موقعیتی که در ابتدا توسط کاپیتان کشتی، فرانک ورسلی ثبت شده بود، پیدا شد.

دکتر جان شیرز رهبر اکسپدیشن گفت: اکسپدیشن Endurance22 به هدف خود رسیده است. ما با کشف اندورنس تاریخ قطبی را ساختیم و چالش برانگیزترین جستجوی کشتی غرق شده در جهان را با موفقیت به پایان رساندیم.

وی افزود: علاوه بر این، ما تحقیقات علمی مهم را در بخشی از جهان انجام داده ایم که به طور مستقیم بر آب و هوا و محیط زیست تأثیر جهانی می‌گذارد. ما همچنین یک برنامه آموزشی بی‌سابقه را با پخش زنده از داخل کشتی اجرا کرده‌ایم که به نسل‌های جدید از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا با Endurance22 آشنا شوند و از داستان‌های شگفت‌انگیز اکتشاف قطبی الهام بگیرند.

مدیر اکتشاف اکسپدیشن گفت که تصاویر گرفته شده از اندورنس نشان می دهد که کشتی دست نخورده است و بهترین کشتی شکسته چوبی است که او دیده شده است.

دن اسنو، تاریخدان و مجری برنامه های تلویزیونی، گفت که این کشتی در وضعیت حیرت انگیزی قرار دارد. او در توییتی نوشت: لاشه غرق شده منسجم است و در وضعیت حیرت‌آوری حفظ شده است. تخت دریای قطب جنوب هیچ گونه میکروارگانیسم چوب‌خوار ندارد، آب شفافیت آب مقطر را دارد. ما از کشتی با کیفیت فوق العاده بالا فیلم برداری کنیم.

تیر و تخته‌های کشتی با آن که فرسوده شده است، هنوز به هم وصل است و نام کشتی به روی بدنه آن دیده می‌شود.

سِر ارنست هنری شکلتون کاوشگر جنوبگان اهل ایرلند بود که سه مأموریت اکتشافی بریتانیا در سرزمین جنوبی را هدایت کرد. وی یکی از عشق سرشناس و مهم در دوره‌ای بود که به نام دوران قهرمان اکتشاف جنوبگان شناخته می‌شود. وی در سال ۱۹۲۱ طی سفر اکتشافی شکلتون–رووت به سرزمین جنوبی بازگشت ولی در زمانی کشتی وی در جزیره جورجیای جنوبی لنگر انداخته بود، بر اثر حمله قلبی درگذشت. شکلتون را به درخواست همسرش در همانجا به خاک سپردند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان