(تصاویر) معمای رنگارنگ بودن دریاچه مرده

[ad_1]

فرارو- دریاچه “یونچنگ” در استان شانسی چین در سالیان اخیر به لطف عکس‌های هوایی چشم از سطح رنگارنگ آن در اینستاگرام و سایر رسانه‌های اجتماعی محبوب شده است.

به گزارش فرارو به نقل از سی آن، اکنون دولت چین می‌خواهد این محبوبیت آنلاین را به گردشگری واقعی تبدیل کند. در مرحله اول آن دریاچه برای مسافران داخلی چینی تبلیغ می شود.

کارزارهای اخیر در رسانه‌های اجتماعی چینی از جمله Weibo و WeChat از Xiechi به عنوان «دریاچه مرده چین» اشاره می‌کنند و زیبایی و درمان آن را تبلیغ کرده‌اند.

در تبلیغات تلویزیونی چین در این دریاچه در سال ۲۰۱۹ میلادی در جشن هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین آمده است:”به عنوان نسخه چینی دریای مرده (بهر المیت) اسرائیل، شناور شدن در اینجا تجربه‌ای فراموش نشدنی است و در جای دیگری نمی‌توان آن را تجربه کرد. را پیدا کنید».

سه نوع دریاچه نمک در جهان وجود دارد: دارای کربنات، کلرید و سولفات. دریای مرده اسرائیل و دریاچه نمک بزرگ در یوتا هر دو کلریدی هستند. یونچنگ، اما در گروه آخر قرار می گیرد و سولفاته است.

“برنی اوون” استاد جغرافیا در دانشگاه باپتیست هنگ کنگ می‌گوید:”اگر سولفات آب شما بیش‌تر از کلسیم باشد تمام کلسیم مصرف می‌شود. در آن صورت سولفات برای شما باقی می‌ماند و یک دریاچه سولفات دارید”.

هم چنین، یونچنگ یک دریاچه «حوضه بسته» به این معنی است که به رودخانه یا دریاچه نمی‌ریزد که توضیح می‌دهد چگونه نمک آن تا این حد بالا می‌ماند.

«اوون» توضیح می‌دهد: «آب با نمک وارد می‌شود آب تبخیر شده و نمک باقی می‌ماند آب بیشتر با نمک وارد می‌شود و همان روند تبخیر می‌گیرد و نمک باقی می‌ماند. هیچ راه خروجی برای آن وجود ندارد و تنها به کمتر شورتر می‌شود. “.

اما در مورد آن رنگ‌های زیبا که این دریاچه را بین عکاسان محبوب کرده‌اند چه می‌توانم گفت؟ آن رنگ‌ها مربوط به گونه‌های جانوران و گیاهانی هستند که در آب زندگی می‌کنند.

اوون می‌گوید:”اگر می‌گوی آب شور رنگ‌های قرمز را دریافت می‌کند. یک آبزی میکروسکوپی به نام “روتیفر” وجود دارد که رنگ ارغوانی به آب می‌دهد. رنگ سبز یا نارنجی در دریاچه‌های بسیار شور ظاهر می‌شوند».

این امکان وجود دارد که دریاچه‌های نمک به سرعت یخ بزنند، نه به سرعت دریاچه‌های دیگر چرا که آب شور در پایین تر نسبت به آب شیرین یخ می‌زند.

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
آشنایی با تعمیرات پرینتر
اهمیت و کاربردهای تعمیر دستگاه لیبل زن
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
تماس با ما