با طب سنتی به جنگ اومیکرون بروید

[ad_1]

یک متخصص طب ایرانی گفت: به مدرس اول که آبریزش بینی توصیه می شود، می شود سه روز جلوی آبریزش را گرفت. چراکه آبریزش یک نوع راه دفع ویروس می‌شود. بوییدن گلاب یا سرکه، شانه زدن موی‌های پوست سر برای کاهش آبریزش بینی مفید هستند.

به گزارش ایسنا، مریم نواب زاده اظهار کرد: یکی از مشکلات شایع آمیکرون گلو درد و سوزش گلو است که برای درمان آن توصیه می‌شود جوشانده خطمی یا تخم گشنیز استفاده شود. به این صورت که از هر کدام یک قاشق غذاخوری در سه لیوان آب بریزید و بعد از ۱۵ دقیقه جوشاندن هر چهار یا شش ساعت به صورت غرغره یا خوراکی استفاده کنید.

وی ادامه داد: همچنین جوشانده عناب و انجیر یا عدسی با پودر دانه گشنیز و حریره بادام و نشاسته نیز برای سوزش گلو مفید است. به افرادی که دچار آبریزش بینی هستند توصیه می شود سه روز اولی آبریزش را نگیرند. چراکه آبریزش یک نوع راه دفع ویروس می‌شود. بوییدن گلاب یا سرکه، شانه زدن موی‌های پوست سر برای کاهش آبریزش بینی مفید هستند.

نواب زاده با بیان اینکه همچنین می‌تواند بُخور دانه گشنیز و بابونه و پرهیز از مصرف خوراکی‌های پر ادویه و تند نیز از دیگر توصیه‌هاست، اضافه شود: یکی از مشکلات شایع امیکرون سرد است که به آن سردرد می‌شود مخصوصاً در ناحیه شقیقه توصیه می‌شود با روغن گل. سرخ پیشانی خود را می دهد.

این متخصص طب سنتی بیان کرد: همین طور برای کاهش سردرد می‌توان کف پاها را با روغن زیتون قرار داد و همچنین قرار دادن پاها در آب ولرم به مدت ۱۵ دقیقه نیز کمک خواهد کرد.

نواب زاده در خصوص کم کردن درد بدن و دردهای عضلانی و درمان و کوفتگی، اظهار کرد: افراد می‌توانند از دم‌کرده چوب دارچین را استفاده کرده و آن را با مقداری عسل، متداول در طول روز مصرف کنند.

این متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه همچنین ۱۵ دانه عناب نیمکوب را با دو قاشق غذاخوری گیاه مرزنجوش جوشانده و بُخورند، بیان کرد: مصرف بدن با روغن بابونه مفید است.

وی افزود: برای کاهش مصرف از ماءالشعیرهای طبی توصیه می‌شود به این صورت که یک پیمانه جو را با ۱۵ پیمانه آب به مدت ۴۵ دقیقه، صاف کنند و در طول روز مصرف کنند.

نواب زاده با بیان اینکه از سوپ‌هایی استفاده می‌شود که در آن آلو، اسفناج و دانه‌گشنیز کار می‌کند نیز برای کنترل و کاهش تب مفید است، بیان کرد: اگر این علائم مانند تب طولانی، تنگی و بدن درد شدید و نیز بیماری‌های خاص باشد. مثل اسهال استفراغ یا تهوع شدید، گیجی و خواب در شما وجود دارد حتما به پزشک مراجعه کنید.

وی با بیان اینکه از آنجایی که علائم سرماخوردگی مانند علائم امیکرون است، هر سرماخوردگی نیز می‌تواند امیکرون داشته باشد، می‌شود: حتماً شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنید و تزریق واکسیناسیون نیز صورت بگیرد.

[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

بخش معرفی سایت شرط بندی بازی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک معجون از هیجان و شانس!
خرید عمده تیشرت مردانه: یک پیشنهاد برای افزایش تنوع در لباس‌های مردانه
بازی انفجار: راهی جدید به سرعت ثروتمند شدن
رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه رشد برق‌آسای پادکست؛ قدرت جدید جهانِ رسانه
بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی معروف
تماس با ما