با بی نتیجه ماندن مذاکرات آتش بس، خارکف اوکراین با توپخانه روسیه بمباران شد

[ad_1]

کیف/مسکو: در حالی که نیروهای متجاوز مسکو در پنجمین روز از درگیری با مقاومت شدید اوکراینی ها مواجه شدند، مقامات اوکراینی گفتند که توپخانه روسیه روز دوشنبه (28 فوریه) مناطق مسکونی دومین شهر بزرگ اوکراین، خارکف را بمباران کرد که احتمالاً ده ها نفر را کشتند. .

این حملات در حالی صورت گرفت که مقامات روسیه و اوکراین در مرز بلاروس برای گفتگو درباره آتش بس با یکدیگر دیدار کردند. مذاکرات بدون هیچ دستاوردی به پایان رسید.

روسیه همچنین با انزوای عمیق و آشفتگی اقتصادی مواجه شد، زیرا کشورهای غربی که در محکومیت حمله این کشور متحد شده‌اند، مجموعه‌ای از تحریم‌ها را مورد هدف قرار دادند که اثرات موج‌دار در سراسر جهان ایجاد کرد. سهام جهانی سقوط کرد و قیمت نفت جهش کرد.

اما ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هیچ نشانه‌ای نشان نداد که در مورد تهاجمی که پنجشنبه گذشته به همسایه غربی روسیه انجام داد، تجدید نظر می‌کند. او غرب را «امپراتوری دروغ» رد کرد و به تحریم‌های جدید با اقداماتی برای حمایت از روبل روبل روسیه پاسخ داد.

تهاجم روسیه – بزرگترین حمله به یک کشور اروپایی از زمان جنگ جهانی دوم – نتوانست دستاوردهای اولیه قاطعی را که پوتین امیدوار بود به دست آورد. اما خارکف در شمال شرق اوکراین به میدان جنگ اصلی تبدیل شده است.

اولگ سینگوبوف، رئیس اداره منطقه ای گفت: توپخانه روسیه مناطق مسکونی را مورد حمله قرار داده است، حتی اگر هیچ موقعیت ارتش اوکراین یا زیرساخت های استراتژیک در آنجا وجود نداشته باشد. وی گفت که حداقل 11 نفر کشته شده اند. او گفت: “این در طول روز اتفاق می افتد، زمانی که مردم به داروخانه، برای خواربار فروشی یا آب آشامیدنی رفته اند. این یک جرم است.”

پیشتر آنتون هراشچنکو مشاور وزارت کشور گفته بود که حملات موشکی روسیه به خارکف در روز دوشنبه ده‌ها نفر را کشته است. بررسی مستقل آمار تلفات ممکن نبود. ویدئویی که توسط ارتش ارسال شده است، ستون های غلیظ دود را نشان می دهد که از بلوک های آپارتمانی بلند می شود و شعله های آتش می درخشد.

سفیر مسکو در سازمان ملل که در نیویورک صحبت می کرد، گفت ارتش روسیه تهدیدی برای غیرنظامیان نیست.
پاولو کیریلنکو، رئیس اداره منطقه ای دونتسک، گفت که درگیری در طول شب در اطراف شهر بندری ماریوپول نیز رخ داده است. او نگفت که آیا نیروهای روسی توانسته اند موقعیت خود را به دست آورند یا از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، نیروهای روسیه دو شهر کوچک در جنوب شرقی اوکراین و منطقه اطراف یک نیروگاه هسته ای را تصرف کردند.

کیف، پایتخت، تحت کنترل دولت اوکراین باقی ماند و رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی، لباس نظامی پوشیده و مردم خود را با یک سری پیام های سرکشی تشویق کرد.

قبل از سپیده دم صدای انفجارها در شهر شنیده شد و اوکراینی‌ها پست‌های بازرسی ایجاد کردند و خیابان‌ها را با انبوه کیسه‌های شن و لاستیک‌ها مسدود کردند، در حالی که منتظر بودند تا با سربازان روسی مقابله کنند.

در خیابان‌های کیف، تابلوهایی که معمولاً برای هشدارهای ترافیکی استفاده می‌شد، این پیام را نشان می‌داد: “پوتین جنگ را شکست داد. تمام جهان با اوکراین است.”

گفتگوهای روی مرز

مذاکرات بین دو طرف در مرز با متحد قوی روسیه بلاروس – سکوی پرتاب برای نیروهای متجاوز روسیه – انجام شد.

اوکراین گفته بود که می خواهد آتش بس فوری و خروج نیروهای روسیه را تضمین کند. کرملین از اظهار نظر درباره اهداف مسکو خودداری کرد.

خبرگزاری ریا به نقل از میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین گفت، این دیدار با بازگشت مقامات برای مشورت های بیشتر قبل از دور دوم مذاکرات به پایان رسید.

روسیه اقدامات خود در اوکراین را «عملیات ویژه» می‌نامد که می‌گوید برای اشغال سرزمینی طراحی نشده است، بلکه برای از بین بردن توانایی‌های نظامی همسایه جنوبی‌اش و تسخیر آنچه که به‌عنوان ملی‌گرایان خطرناک می‌داند، طراحی شده است.

واکنش غرب با تحریم هایی که عملاً مؤسسات مالی بزرگ مسکو را از بازارهای غربی قطع کرد، قاطعانه بوده است. روبل روز دوشنبه 32 درصد در برابر دلار سقوط کرد و نیمی از ضرر خود را جبران کرد. [L1N2V31EW] کشورها همچنین ارسال تسلیحات به اوکراین را افزایش دادند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل گفت تحریم های اتحادیه اروپا برای اروپا هزینه خواهد داشت “اما ما باید آماده باشیم تا بهای آن را بپردازیم، در غیر این صورت باید بهای بسیار بالاتری را در آینده بپردازیم.”

بورل گفت که اتحادیه اروپا اطلاعاتی را در مورد تحرکات نیروهای روسیه در اختیار اوکراین قرار خواهد داد و کشورهای اتحادیه اروپا مصمم هستند حمایت نظامی خود را از کیف افزایش دهند.

فرانسه گفت امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه با پوتین صحبت کرد و خواستار آتش بس فوری و پایان دادن به حملات به غیرنظامیان و زیرساخت ها شد.

نبرد برای شهرها

ارتش اوکراین گفت که نیروهای روسیه بر چرنیهف، شمال شرق کیف و بخش‌هایی از منطقه دونتسک در شرق متمرکز شده‌اند. تصاویر رویترز نشان داد که جدایی طلبان آنجا پرچم روسیه را بر روی ساختمان اداری محلی در یکی از روستاهای متلاشی شده روز یکشنبه برافراشتند.

میشل باشله، دبیرکل حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت که از روز پنجشنبه حداقل 102 غیرنظامی در اوکراین کشته شده‌اند، اما بیم آن می‌رود که رقم واقعی “به طور قابل توجهی بیشتر” باشد.

وزارت بهداشت اوکراین روز یکشنبه گفت 352 غیرنظامی از جمله 14 کودک از آغاز تهاجم کشته شده اند.

به گفته آژانس پناهندگان سازمان ملل، بیش از نیم میلیون نفر به کشورهای همسایه گریخته اند.
ینس استولتنبرگ، رئیس ناتو گفت، شرکای ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) به رهبری ایالات متحده، موشک‌های پدافند هوایی و سلاح‌های ضدتانک را در اختیار اوکراین قرار می‌دهند.

کرملین اتحادیه اروپا را به رفتار خصمانه متهم کرد و گفت که ارسال تسلیحات به اوکراین بی‌ثبات‌کننده است و ثابت می‌کند که روسیه در تلاش‌هایش برای غیرنظامی کردن همسایه‌اش حق دارد.

کرملین از اظهار نظر در مورد اینکه آیا خطر رویارویی بین روسیه و ناتو وجود دارد یا خیر، خودداری کرد. روسیه از ناتو خواسته است که هرگز اوکراین را به عنوان عضو نپذیرد.

در آخر هفته، کشورهای غربی تحریم هایی از جمله ممنوعیت برخی بانک های روسی از سیستم پرداخت بین المللی سوئیفت را اعلام کردند.

در اقدامی اضطراری، بانک مرکزی روسیه با کاهش روبل، نرخ بهره اصلی خود را از 9.5 درصد به 20 درصد افزایش داد. مقامات به شرکت های صادرات محور اعلام کردند که آماده فروش ارز باشند. این بانک همچنین به کارگزاران دستور داد تا از تلاش خارجی ها برای فروش اوراق بهادار روسیه جلوگیری کنند.

غول‌های شرکتی در واکنش به تحریم‌ها وارد عمل شدند و شرکت بزرگ نفتی بریتانیا BP BP، بزرگترین سرمایه‌گذار خارجی در روسیه، گفت که سهام خود را در شرکت نفت دولتی روسنفت با هزینه 25 میلیارد دلاری رها خواهد کرد.

تلویزیون زنده[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorial