بازار بازار گیم جهان را ۱۸۰میلیارد دلاری کرد

[ad_1]

روزنامه ایران: از سوی دیگر به‌دلیل دورکاری کارمندان شرکت‌های تولیدکننده انواع گیم، برخی از این پروژه‌ها راه‌های راه‌حلی برای بازار نشدند و معتقدند در سال ۲۰۲۱ می‌توان تعداد زیادی گیم جدید را منتظر ماند.

امروز و بازار ۱۸۰میلی صنعت گیم

در میانه اخبار بد و ناامیدکننده در جهان و چالش‌ها و تنش‌های مربوط به انتخابات آمریکا، باید صنعت گیم جهان را در سال ۲۰۲۰ گفت چرا که با قرنطینه و خانه‌های ساکنین مردم، تعداد زیادی از کسانی که علاقه‌مند هستند. بازی‌ها به دنیای گیم پاند و عملاً با افزایش تعداد کاربران جهان، یک سال حیاتی برای صنعت گیم دیجیتال به‌گونه‌ای که درآمد بازی‌های صنعت‌هایی به حدود 100 میلیارد دلار ویدئو رسیده است، وجود ندارد.

از سوی دیگر پلتفرم‌های گیم‌ها به تختی برای اعتراض به خشونت علیه پوست‌های سیاه و تبعیض نژادی و همچنین نمایش آنلاین کنسرت‌ها و… تبدیل به نوعی خود بی‌نظیر است.

درآمد گیم معادل فیلم و ورزش جهان

سالی بود قرنطینه، گیمرهای بزرگ را به دنیای گیم کشاند و به دنیای درعین حال بازی‌هایی با کیفیت بسیار بالا با‌وجود مفاهیم ۲۰ سختی و دورکاری توسط توسعه‌دهندگان این بازی‌ها به دست مردم رسید.

برای صنعت در واقع پاندمی مانند کاتالیزوری عمل کرد و ثابت شد، بازار بزرگ تفریحی است و بعد از برداشته شدن قوانین قرنطینه نیز گیمر‌ها همچنان در این فضای باقی ماندند و تعداد کاربران ریزش چندانی نداشتند. در سال ۲۰۲۰ حدود ۲.۷ نفر در سراسر جهان بازی‌های ویدئویی را انجام دادند و بیشترین رشد را در صنعت بازی‌های ویدئویی مربوط به بخش‌های تلفن همراه انجام دادند.

درآمد حاصل از خرید بازی‌های موبایل با رشد ۱۳.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ در سالجاری سال ۲۰۱۹ به ۷۷.۲ میلیارد دلار رسیده است. همچنین یک موضوع جالب دیگر این است که درآمد صنعت گیم دنیا از مجموع درآمد صنعت ورزش و فیلم در سال ۲۰۲۰ بیشتر بوده است و این ۲۰ به حدود ۱۸۰ میلیارد دلار رسیده است. البته این رقم ۲۰ درصد بیشتر از انتظار برای سال ۲۰۲۰ بوده است.

امروز و بازار ۱۸۰میلی صنعت گیم

گفتنی است در سال 2019 صنعت فیلم‌های درآمدی صد میلیارد دلاری و لیگ‌های ورزشی هم درآمد 75 میلیارد دلاری دارند که این درآمد در سال 2019 به دلیل این که بازی‌های ورزشی و سینمای بسته شده بسیار کمتر از سال 2019 بوده است.

موضوع دیگر این است که ۹۱ درصد از درآمد صنعت بازی در سال ۲۰۲۰ به صورت آنلاین و دیجیتالی بوده است که این رقم در سال ۲۰۱۹ حدود ۷۹ درصد بوده است. شرکت Newzoo اعلام کرد که صنعت بازی حدود 100 میلیارد دلار درآمد داشته است که حدود 14 میلیارد دلار آن مربوط به بازی‌های دیجیتال بوده است.

Newzoo همچنین در گزارش خود آورده است، بسیاری از بازی‌های آنلاین از تعداد کاربران رکورد شکنی کرده‌اند و حتی وقتی قرنطینه برداشته شده است، این تعداد کاهش یافته است.


کنسول‌ها ناجی صنعت گیم

تعداد زیادی از جشنواره‌ها که به‌دلیل می‌شوند و در قرنطینه گالری‌ها بسته می‌شوند، تعداد زیادی از جشنواره‌های کنسل ساخته می‌شوند و فیلم‌ها را مختل می‌کنند. برای ارائه بازی های جدید به کار گرفته اند. محبوبیت، چیز بزرگی برای صنعت گیم نیست، اما تعداد مراحل توسعه بازی‌ها را سریع‌تر کرد و بر گیم‌مرهای جهان و همچنین میزان مصرفی که صرف بازی می‌شود، افزود.

رونمایی از کنسول‌های جدید توسط سونی و مایکروسافت یعنی PlayStation 5 و Xbox Series X نیز یکی دیگر از برگ‌های برنده صنعت گیم در سال ۲۰۲۰ با وجود بحران‌ها بود. با عرضه بازی Animal Crossing: New Horizons در ماه مارس که قرنطینه در آمریکا آغاز شد، این بازی به یک نیاز جدی برای مردم تبدیل شد و نینتندو بیش از ۱۳.۴ میلیون کپی از این بازی را در ۶ هفته نخست انتشار به فروش رساند.

با توجه به این توجه ویژه مردم به بازی‌ها، می‌توان سیستم‌ها و تجهیزات بازی را نیز به‌دنبال داشت که در آغاز قرنطینه به سختی می‌توان سخت‌افزارهای بازی را در بازار پیدا کرد. از سوی به‌دلیل دورکاری کارمندان شرکت‌های تولیدکننده انواع گیم، برخی از این پروژه‌ها راه‌های راه‌حلی برای راه‌اندازی نشدند و بسیاری دیگر در سال ۲۰۲۱ می‌توان منتظر تعداد زیادی گیم جدید بود.

کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های مربوط به صنعت گیم هم کنسل شد که از آن‌ها می‌توان به رویداد E3 و کنفرانس توسعه دهندگان گیم اشاره کرد.


مبارزه آنلاین با تبعیض نژادی

اما این همه اتفاقاتی نبود که صنعت گیم جهان را در سال شگفت انگیزی کرد. به موازات کم رنگ‌تر شدن مرزهای دنیای واقعی و مجازی، مردمی که قبلاً درباره نژادپرستی و آزارهای جنسی در محل کار ساکت بودند، حالا پلتفرم‌های محلی مناسب برای اعتراض‌های خود نسبت به این موضوع دانستند و ازسوی دیگر با توجه به پلیس پلیس نسبت به سیاه‌پوستان. این موضوع نیز مورد توجه بازی‌ها قرار می‌گیرد تا جایی که شرکت‌های بزرگی مانند Ubisoft و Activision ایجاد برخی تغییرات را انجام داده و از جنبش «زندگی سیاه پوستان مهم است» حمایت کردند.

بعد از جريان كشته شدن جورج فلويد توسط پليس آمريكا مردم علاوه بر اينكه در خيابانها و ميادين شهرها خواسته خود را در فضاي مجازی نيز عنوان كردند و يكي از محلها براي اعتراض به اين حركت پليس و حمايت از جنبش «زندگی سياه پوستها مهم است» هم بستری است. بازی محبوب Animal Crossing: New Horizons بود.

امروز و بازار ۱۸۰میلی صنعت گیم

The Sims نیز گیم دیگری بود که گیمرها از آن اعتراض به نژادپرستی کردند. در بازی فورتنایت نیز شرکت اپیک گیمز میزبان یک میزگرد آنلاین درباره نژادپرستی و محکوم کردن آن بود. Niantic توسعه دهنده بازی پوکمون گو نیز متعهد به سرمایه‌گذاری 5 میلیون دلاری برای توسعه‌دهندگان بازی‌های سیاه پوست شد و در نیروی کاری خود توازن جنسیتی و نژادی را بیشتر رعایت کرد.


برگزاری کنسرت بر بستر بازی

امسال بسیاری از خواننده‌های محبوب جهان هم از اتاق‌ها و اتاق‌های گیم‌ها به‌عنوان استیج مجازی استفاده می‌کنند تا از مخاطبان خود ارتباطشان را حفظ کنند. از آنجایی که بیشتر از گیمرها جوان هستند و به موسیقی هم به این خواننده علاقه دارند از این توانایی بیشتر بهره را می برند. یکی از این خواننده‌ها، تراویس اسکات رپر آمریکایی پرطرفدار بود که در ماه آوریل از بازی فورتنایت برای اجرای کنسرت آنلاین خود استفاده کرد.

Lil Nas X هم خواننده آمریکایی دیگری است که از بازی آنلاین برای ارائه موسیقی جدید خود استفاده می کند. Roblox هم رپر بریتانیایی است که با استفاده از تخت گیم Watch Dogs: Legion به‌معرفی تازه‌های موسیقی خود پرداخت.

دنیای بازی‌های آنلاین در روزهای تغییری شگرف و چشمگیر، علاوه بر موزیک، نمایش تئاتر و فیلم را نیز به نمایش می‌گذارند، به عنوان مثال The Sims از یکی از نمایش‌های نمایشی زنده در سال ۲۰۲۰ ساخته شده‌اند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان گیم‌ها تلاش کردند تا این پلتفرم‌ها را به محلی برای دید و بازدید، برگزاری جشن تولد، جشن عروسی آنلاین و… بدون شکستن قوانین قرنطینه تبدیل کنند که یکی از موفق‌ترین پلتفرم‌ها در این زمینه در سال ۲۰، ۲۰ است. گیم Animal Crossing: New Horizons بود.

در این بازی گیمرها علاوه بر بازی معمولی، می‌توان به جزیره‌های ترکیبی سر بزنند و با هم دیداری تازه کنند یا در جشن‌ها شرکت داشته باشند. در Fallout ۷۶ نیز در دوران بستری شدن به بازی اضافه شد تا بازیگران راحت‌تر با دنیای مجازی نیز داشته باشند و محیط بازی بسیار دوستانه‌تر شود تا از آسیب ناشی از بیماری و تنهایی از آن کاست شود.


جدال اپل و اپیک گیمز

جدال اپیک گیمز و اپل هم یکی از نقاط عطف صنعت گیم در سال ۲۰۲۰ به شماره می‌رود که باعث حذف بازی فورتنایت از اپ استور می‌شود. اپ استور ۳۰ درصد از درآمد فروش این بازی را کسر می‌کرد و اپیک گیمز آن را ناجوانمردانه می‌دانست و در واقع اپل را دور زد که این موضوع را به عصبانیت این شرکت و شکایت از اپیک گیمز و حذف فورتنایت از اپ استور تبدیل کرد.

بازار بازار گیم جهان را ۱۸۰میلیارد دلاری کرد

گوگل هم پس از اپل، فورتنایت را از گوگل پلی حذف کرد و مشکلات اپیک گیمز را به درد آورد. بنابرحکم دادگاه اپل موظف نیست فونت را به اپ استور بازگرداند، ولی به نظر می‌رسد اپیک گیمز به‌دنبال تلافی در سال ۲۰۲۱ است و منتظر ماند و چه اتفاقی خواهد افتاد.

[ad_2]

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorial