امیرعبداللهیان: غرب، زمان پایان فیلتر را تعیین می‌کندوزیر امور خارجه با بیان این‌که با جدیت، برنامه و ابتکار در میز حضور دارد و برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم هستیم، گفت: زمان پایان پایان را ترجمان طرف‌های غربی در پایبندی کامل آن‌ها به رفع تحریم‌ها و بازگشت همه طرف‌ها به آینده‌شان است. تعیین خواهد کرد.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در مراسم بزرگدشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های مقیم تهران بیان کرد: ملت عزتمند ایران در طول تاریخ اثبات کرده است که عزت دارد. و احترام را با توجه و احترام پاسخ می‌دهد و تهدید را با مقاومت، ایستادگی و با زبان متقابل پاسخ خواهد داد.

وی بررسی کرد: امروز در وین، یک آزمون بزرگ در مقابل آمریکا و طرف‌های غربی قرار دارند که در مقابل جامعه جهانی باید واقعی خود را به نمایش بگذارند.

وزیر خارجه، بیان کرد: ما با جدیت برنامه و ابتکار در میز حضور داریم، برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم هستیم. زمان پایان را به تصمیم طرف‌های غربی در پایبندی آنها به رفع تحریم‌ها بازمی‌گردانند و همه طرف‌ها را کامل می‌کنند و تصمیم‌گیری خواهند کرد.

دستگاه دیپلماسی همچنین در ادامه سخنانش افکار دولت سیزدهم را مردمی و تحول گرایانه خواند و گفت: رئیس دولت جدید موضوع عملگرایی و به نتیجه رساندن اسناد و اجرای قوانین است که به تعویق افتاده است و این در سیاست خارجی نیز دنبال می‌شود.

وی با ذکر این نکته که توسعه مناسبات دوجانبه را به تفکیک مشترک انجام می‌دهد، یادآور می‌شود: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.

امیرعبدالله با اشاره به جلسات جاری در ویانین گفت: امروز همزمان با سالروز پیروزی انقلب اسلامی همکاران ما در وین در حال حاضر برای رفع تحریم های ظالمانه هستند و ملت ایران در طول تاریخ نشان می دهند که عزت را با عزت و تهدید را با مقاومت، می گیرند. و زبان متقابل پاسخ می دهد.

ادامه دور هشتم جلسه وین به منظور رفع تحریم‌ها از روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ماه در شهر وین پایتخت اتریش از سر گرفته شد. علی باقری در رأس هیأتی روز سه شنبه به وین رفت و رایزنی‌ها در سطوح مختلف پایتخت تریش در جریان است.

گفتنی است وزیر امور خارجه سه‌شنبه ۱۹ بهمن ماه نیز در گفت‌وگوی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه ضمن اعلام آمادگی ایران برای رسیدن به توافق خوب در اسرع وقت، تصریح کرد: بدون ملموس و واقعی غرب، سرعت پیشرفت در نتیجه نخواهد شد.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان