اختلال شخصیت حفظی؛ چرا مجرد ماندم؟

[ad_1]

برترین ها: یکی دیگر از مواردی که از مجرد ماندن جوانان، ناتوانی‌های مخفی‌ست. عزیزان در همان ابتدا بگوییم که ما هم می‌دانیم از مهم‌ترین ازدواج، وضعیت اقتصادی حاکم در این روزهاست. اما هدف ما در این مطالب این است که در بررسی مسائل اقتصادی، سایر مشکلات و مشکلات مردم را بررسی کنیم.

همه ما در کودکی نیاز داریم که نسبت به افراد مهم زندگی مانند والدین دلبستگی داشته باشیم اگر شرایط سالم باشد ما از نوعی ایمان خواهیم داشت و اگر شرایط ناسالم باشد ممکن است که دلبستگی ما از نوع ناسالم و بی قراری و جلوگیری از آن باشد.

گروه خصوصی و ازدواج

من اینجا فقط خواستم درباره دلبستگی می‌خواهم صحبت کنم. نيا از كودكان به اين دليل كه رابطه خوبي با و الدین خود را نپذیرفتند كه نسبت به دیگران بی تفاوت باشند و به و نبود آن‌ها زیاد نبودند، به همین دلیل با می‌گویند: اگر دیگران بیایند، آمدند، اگر نیامدند، زیاد بودند. نمی‌دهم، ما به این افراد نگران می‌گوییم.

از آنجایی که می‌خواهم در این مطلب بسیار ساده و غیر تخصصی حرف بزنم، نمی‌توانم بیشتر از این درباره آن توضیح بدهم، اما در مورد ویژگی‌های این افراد باید بگویم، این افراد سعی می‌کنند با دیگران به شکلی فاصله داشته باشند و هیچ وقت دیگران را نمی‌توانند. درون تنهایی خود را راه نمی‌دهد، این افراد یا در انتخاب همسر درست عمل نمی‌کنند و کسی را انتخاب نمی‌کنند که آن‌ها را انتخاب می‌کنند و به زور می‌خواهند با آن‌ها رابطه برقرار کنند و همچنین نازکش کنند و نگذارند به توقی بخورند، یا اگر این افراد وارد رابطه می شوند، انقدر کنارگیری می کنند، آنقدر بی تفاوت هستند و آنقدر بی توجه هستند، که رابطه را تخریب می کنند. این افراد در روانشناسی سلامتی نامیده می‌شوند و نیاز به درمان دارند.

ممکن است بیمارانی که طرحواره طرد اجتماعی یا طرحواره های بسته و شرم و یا طرحواره های شکست و یا طرحواره های اطاعت شوند، گرفته شود، که باید به روانشناس مراجعه کنند و با تشخیص روانشناس و تصمیم گیرنده طرحواره ها هستند و یا به دیدگاه روانشناس درمان می شوند.

گروه خصوصی و ازدواج

ویژگی‌های اختلال شخصیتی

۱. از آنجایی که بسیار از انتقادهایی که نمی‌توانند انجام شوند یا طرد شوند، می‌شود که به رابطه با افراد زیادی دوری می‌کند.

۲. بجز با افرادی که از آن‌ها خوششان می‌آید مایل به ارتباط با فرد دیگری نیست.

۳. به خاطر احساس شرم و یا ترس از مسخره شدن، از بیان دنیای ذهنی و درونی خودش حتی با آن‌ها رابطه بسیار نزدیک و صمیمانه دارد خودداری می‌کند.

۴. در موقعیت‌های اجتماعی دائماً نگران این موضوع است که درباره او چه فکری می‌کنند آیا طردمی ود و یا مورد انتقاد قرار می‌گیرند؟

۶. به خاطر فرار از احساس شرمندگی وارد فعالیت‌های جدید نمی‌شود و اهل منطقه نیست.

۷. آن‌ها معمولاً ظاهر آرام و خوبی دارند، معمولاً اهل ساکت هستند و زیاد حرف زدن را می‌زنند، فردی درون گرا به نظر می‌آیند و کاری به کار کسی ندارند.

گروه خصوصی و ازدواج

۸. افراد به شدت خجالتی هستند و وقتی در جمع میگیرند معذب هستند.

۹. زیاد اهل تغییر مثلاً اگر یک ماشین دارند همان سال‌ها نگه دارند.

۱۰. مغزشان دائم برروی روی تفاوت هاست و نه شباهت‌ها.

۱۱. دائما فکر می‌کنند که من با فلانی نقطه مشترکی ندارم.

۱۲. اهل ماجراهای ماجراجویی پرداختن به چیزهای تازه تفریحی زیاد واگر هم بسیار محدود هستند.

۱۳. چیزی آن‌ها را به هیجان نمی‌آورد.

۱۴. در واقع شخصیت های هراسان هستند.

گروه خصوصی و ازدواج

همه ما به صورت عادی می‌آموزیم که چطور با دیگران رابطه برقرار کنیم چگونه با افراد جدید دوست زندگی جدید را تجربه کنیم، لذت ببریم چگونه خودمان را بسازیم، عقیده مان را بگویم، نیازهایمان را بر طرف کنیم و این را هم می‌دانیم. هم دوست دارند که با ما رابطه دیگران را برقرار کنند، پیام‌های بدنی و غیر کلامی همدیگر را می‌فهمیم.

اما افرادی که از آن‌ها جدا هستند، همیشه نگرانند که دیگران از آن‌ها خوششان نیاید و به رابطه با آن‌ها نمی‌دهند، اگر کسی بخواهد به آن‌ها نزدیک شود با دیدن شک به او نگاه کنند.

گروه خصوصی و ازدواج

گاهی هم خیال می‌کنند که اگر می‌خواهند سوء استفاده کنند و این به‌خاطر عزت نفس پایین است و در واقع فرافکنی می‌کنند. بسیار حساس هستند.

برای بیشتر کسانی که دچار اختلال شخصیتی هستند، شغل یک مشکل بسیار بزرگ است، سعی می‌کنند یک گوشه دنجی داشته باشند، در پروژه‌های بزرگ شرکت نمی‌کنند، سرپرستی گروه را به عهده می‌گیرد، مسئولیت خود را افزایش نمی‌دهد، تربیت شغلی نمی‌گیرند، همه اینها هستند. به خاطر این است که دیگران را می‌ترسند.

آن‌ها از تعارض درونی شدیدی رنج می‌برند، از یک طرف به شدت نیاز به دیگران دارند و از طرف دیگر می‌ترسند که مورد انتقاد و ارزیابی قرار بگیرد.

این افراد که می‌خواهند وارد رابطه بشوند، باید مطمئن شوند که در آن رابطه پذیرفته شده و مورد توجه قرار گیرند و واقعاً واقعاً چنین رابطه‌ای تضمین‌شده است، وجود ندارد و ما باید در روابط مقداری را بیان کنیم. بنابراین، این افراد به راحتی وارد رابطه نمی‌شوند و اگر این کار را انجام دهند بارها وفاداری و صداقت در مقابل آزمایش قرار می‌دهند.

با وجود اینکه در گذشته هم روابطی داشته‌اند، اما نمی‌توان از آن‌ها درس گرفت که چیزی ناخوشایندی در آن‌ها وجود ندارد.

فعالیت‌های تنها را می‌دهند، بیشتر این افراد نمی‌توانند در جمع سخنرانی کنند، داشتن مقداری دوست را به داشتن تعداد دوستان زیاد می‌دهند.

اما همه ما انسانها تا خجالتی هستند و می توانند از این ویژگی ها در همه ما وجود داشته باشند، اما در این افراد بسیار افراطی هستند که به شکلی هستند که شغل و روابطشان با دیگران مختل می شود.

اختلال شخصیت و روابط زناشویی

گروه خصوصی و ازدواج

افراد مبتلا به اختلال شخصیت خود در روابط زناشویی چگونه عمل می‌کنند؟

چون این افراد بسیار کم رو هستند و از رابطه صمیمی می‌ترسند تمام زحمت رابطه‌ها بر دوش همسرشان است. خانمی می‌گفت که وقتی می‌خواهیم جایی برویم، من باید هماهنگ کنم، من باید زنگ بزنم و حتی وقتی وارد خانه آشنایان می‌شویم اول من وارد می‌شوم و بعد از همسرم وارد می‌شود.

اگر باچنین شخصی ازدواج کردید، شما باید تلفن کنید، شما در قرار ملاقات می‌گذارید، شما در حسرت شنیدن کلمه عاشقانه و محبت آمیز از سمت او هستید.

همیشه مقدار زیادی از آن را با شما حفظ می‌کنید و با وجود اینکه تمام تلاش‌های خود را می‌کنید به اندازه‌هایی که جستجو می‌کنید رایسپانس نمی‌دهد.

آن‌ها به همه تلقین کرده‌اند که دیگران از دنیای درونی آن‌ها خوششان نمی‌آید. شاید هم به خاطر تاثیر آن بر روی شخصیت‌تان فعالیت اجتماعی شما هم کمتر شود.

آن‌ها تا امکانی از دیگران دور می‌گیرند، حتی گاهی اوقات و شوخی‌هایی که با آن‌ها می‌شوند را شخصی تلقی می‌کنند و خیال می‌کنند دیگران قصد تحقیر او را دارند.

کم کم متوجه می‌شوید که به طور کلی او غم و اندوه شدید هم در روانشناسی ما به این افراد روان رنجور می‌گوییم، آنها را در عماق ترس و نگرانی دارند.

چرا ممکن است شما با افراد مبتلا به اختلال مواجه شوید؟

گروه خصوصی و ازدواج

در طبیعت همه ما انسانها این هستند که چیزی را می‌خواهیم که نمی‌توانم آن را جذب کنم و چیزی را به دست نمی‌آورم. گاهی اوقات هم به این خاطر است که مقداری از تلاش شما باعث می شود که مخاطب شما کمی تغییر می کند و یا اعتماد می کند.

پاداش‌های تصادفی نیرومندترین مشوق‌ها برای تثبیت یک الگوی رفتاری طبق تحقیقاتی که بک فریمن و همکاران در سال ۱۹۹۵ به شماره می‌رود. مانند داستان موش آزمایشگاهی.

بنابراین، اگر شما شخصیت‌های مهمی داشته باشید ممکن است که تابحال مجرد باقی بماند و یا اینکه رابطه‌هایتان را تخریب کنید.

زیرا در روابط لازم است که اعتماد کنید و درک کنید و شرط و شروط را کنار بگذارید و سخت نگیرید، اما شما بسیار سخت گیر و جدی هستید و رابطه با شما سخت است.

اگر این علائم در خود یا در مقابلتان حس می‌کنید، لطفاً با یک مشاور صحبت کنید.

منبع: برگرفته از یادداشت های ارسطو رضایی در شبکه اجتماعی ویرگول

[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

سایت شرط بندی فارسی: An Exciting Platform for Persian Betters
Introducing Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s Visibility and Rankings
فالوور اینستاگرام مقدمه‌ای بر این ابزار قدرتمند
افزایش فالوور اینستاگرام راهکارها و ترفندهای موثر
Sidebar Backlink Tips: Boosting Your Website’s SEO and Visibility
پدر آیسان اسلامی کیست و کجا زندگی می کند؟
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما