اجاره‌بها آپارتمان‌های محبوب و نوساز در گران‌ترین منطقه تهران

[ad_1]

فرارو– قیمت مسکن در تهران بانک‌های رسمی منتشر می‌شود، اما داستان اجاره‌بها متفاوت است. در گزارش‌های بلندبالای ماهانه بانک مرکزی از تحولات مسکن تهران فقط در یک بخش یا بهتر است که در یک موضوع به موضوع اجاره‌نشینی پرداخته شود و در آن نرخ اجاره‌بهای سرمایه نسبت به ماه‌های گذشته بررسی شود. یعنی برای بررسی دقیق چند و چون مظنه اجاره‌بها در تهران راهی جز مراجعه به پلتفرم‌های مسکن و آگهی‌های آنلاین نیست. در این مطلب طبق آمارهای رسمی خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر را به محبوب‌ترین خانه‌های پایتخت ملاک قرار دادیم و می‌خواهیم ببنیم‌های یک خوابه و دو خوابه در گران‌ترین نقطه تهران –منطقه یک- با چه رقم‌هایی اجاره داده شوند.

اجاره‌بها آپارتمان‌های محبوب و یکخوابه در منطقه یک تهران

به گزارش فرارو، آپارتمان‌های ۶۰ تا ۷۰ متر قبل از آن، بیشترین سهم را در مسکن تهران قرار دهید و می‌خواهیم ببینیم اجاره‌بها واحدهای نوساز با همین متراژ و یک اتاق خواب در گران‌ترین نقطه تهران، یعنی منطقه یک به چه شکلی است. وقتی به آگهی‌ها می‌رویم، تا چشم کار می‌کند با مواردی روبرو می‌شویم که رقم اجاره ماهانه آن‌ها از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرده است. مثلا اجاره واحد ۶۷ متر و یک خوابه در نیاوران به ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۱۲ میلیون تومان کرایه ماهانه نیاز دارد. واحدی که به جز آسانسور، امکانات دیگری ندارد و بدون پارکینگ و انباری آگهی شده است.

در فرمانیه صاحبخانه یک واحدی ۶۰ متری و یک خوابه علاوه بر ۳۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش ماهانه ۱۵ میلیون تومان به‌خاطر اجاره می‌کند. یا در آجودانیه واحد ۷۰ متر نوسازی را اجاره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ να می‌ να‌ να‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ να می‌دهد که طبق اطلاعات موجود در آگهی مبلغ ودیعه ۲۵۰ میلیون تومان و اجاره‌به‌ها ۱۵ میلیون تومان است. رقم ودیعه و اجاره در این یکی قابل تبدیل است.

اگر مستاجر تهرانی در منطقه یک بخواهد با کمتر از 10 میلیون تومان اجاره، چه گزینه‌هایی خواهد داشت؟ حوالی کامرانیه واحد یک خوابه ۷۰ متری را می‌شود با ۴۰۰ میلیون تومان پول پیش و ۹ میلیون تومان کرایه ماهانه اجاره کرد. واحدی که به آسانسور، انباری و پارگینگ مجهز است و قابلیت تبدیل ودیعه و اجاره را دارد.

حوالی دارآباد واحد ۶۰ متری با عمر بنا پنج سال بین آگهی‌ها دیده می‌شود که رقم ودیعه و اجاره ماهانه آن به‌ترتیب ۲۰۰ و هشت میلیون تومان است و همان سمت می‌شود با ۲۴۰ میلیون تومان پول پیش و پنج میلیون تومان اجاره، واحد ۶۰ متری را کرایه کرد. .

در منطقه یک تهران خانه‌های زیادی برای اجاره وجود دارد که فقط پول پیش می‌گیرد و صاحب مالکی برای دریافت اجاره‌خانه نیست. صاحبخانه واحد ۶۰ متری با عمر بنا سه سال در نیاوران ۹۰۰ میلیون تومان پول پیش می‌گیرد. مشابه مورد دیگری با متراژ ۶۵، سن بنا پنج سال و پول پیش ۷۰۰ میلیون تومان بین آگهی‌ها دیده می‌شود. در دارآباد هم برای اجاره واحد 6 متری که پنج سال پیش ساخته شده و صاحبخانه آن اجاره ماهانه نمی‌کند، باید 55 میلیون تومان ودیعه دریافت کند.

وضعیت اجاره‌بهای آپارتمان‌های محبوب و یکخوابه در گران‌ترین منطقه تهران

موقعیت

متراژ

سن بنا

ودیعه

اجاره

نیاوران

۶۷ متر

نوساز

۲۰۰ میلیون تومان

۱۲ میلیون تومان

فرمانیه

۶۰ متر

نوساز

۳۰۰ میلیون تومان

۱۵ میلیون تومان

آجودانیه

۷۰ متر

نوساز

۲۵۰ میلیون تومان

۱۵ میلیون تومان

کامرانیه

۷۰ متر

نوساز

۴۰۰ میلیون تومان

۹ میلیون تومان

دارآباد

۶۰ متر

پنج سال

۲۰۰ میلیون تومان

هشت میلیون تومان

دارآباد

۶۰ متر

سه سال

۲۴۰ میلیون تومان

پنج میلیون تومان

نیاوران

۶۰ متر

سه سال

۹۰۰ میلیون تومان

فرمانیه

۶۵ متر

پنج سال

۷۰۰ میلیون تومان

دارآباد

۶۰ متر

پنج سال

۵۵۰ میلیون تومان

اجاره‌بها آپارتمان‌های نوساز و دوخوابه در منطقه یک تهران

مستاجران تهرانی برای آپارتمان‌های دوخوابه ۶۰ تا ۷۰ متر چقدر پرداخت می‌کنند؟ بزرگ‌ترین رقم کرایه ماهانه برای این واحدها در آگهی‌های سایت دیوار حول‌وحوش ۱۵ میلیون تومان است. مثلا اجاره آپارتمان ۷۰ متری با عمر بنا چهار سال در فرمانیه به ۱۵ میلیون تومان پول پیش و ۱۵ میلیون تومان کرایه ماهانه نیاز دارد.

در بلوار اندرزگو با همین ارقام می‌شود به واحد متر با سن بنا چهار سال فکر کرد که دارای آسانسور، انباری ۷۰ و پارکینگ است. در کاشانک صاحبخانه یک واحد ۶۵ متری همین ۱۵ میلیون تومان را به‌عنوان کرایه ماهانه دریافت می‌کند و رقم ودیعه را در ۱۰۰ میلیون تومان آگهی دریافت می‌کند.

با بودجه ۱۰ میلیون تومانی برای اجاره ماهانه می‌شود واحد ۷۰ متری در دارآباد رفت که رقم ودیعه آن ۵۰ میلیون تومان است و دو سال پیش ساخته شده است. در محله اوین واحدی دیده می شود که رقم اجاره ماهانه آن سه میلیون تومان است، اما بابت مبلغ ودیعه باید 55 میلیون تومان کنار گذاشته شود. اکنون آپارتمان‌هایی می‌رویم که اجاره آن‌ها نیازی به پرداخت کرایه ماهانه ندارد.

مثلا واحد ۷۰ متری در نیاوران به‌چشم می‌خورد که رقم ودیعه آن ۸۰۰ میلیون تومان است. این واحد که پنج سال از زمان ساختش می‌گذرد به آسانسور، انباری و پارکینگ مجهز و دیجیتال ودیعه و اجاره آن قابل تبدیل است. حوالی درکه مالک واحد نوساز ۷۰ متری تنها ۶۵۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش می‌گیرد و به دریافت کرایه ماهانه نمی‌رسد.

وضعیت اجاره‌بهای آپارتمان‌های محبوب و دوخوابه در گران‌ترین منطقه تهران

موقعیت

متراژ

سن بنا

ودیعه

اجاره

فرمانیه

۷۰ متر

چهار سال

150 میلیون تومان

۱۵ میلیون تومان

بلوار اندرزگو

۷۰ متر

چهار سال

150 میلیون تومان

۱۵ میلیون تومان

کاشانک

۶۵ متر

سه سال

۲۰۰ میلیون تومان

۱۵ میلیون تومان

دارآباد

۷۰ متر

دو سال

۵۰ میلیون تومان

۱۰ میلیون تومان

اوین

۶۵ متر

چهار سال

۵۵۰ میلیون تومان

سه میلیون تومان

نیاوران

۷۰ متر

پنج سال

۸۰۰ میلیون تومان

درکه

۷۰ متر

نوساز

۶۵۰ میلیون تومان

[ad_2]

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

سایت dancebet: جایگاه جدید پیش‌بینی در دنیای رقص
بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
تماس با ما