آرزوی دوبرابر کردن صادرات ادویه جات به 10 میلیارد دلار در 5 سال. تمرکز بر کیفیت: پیوش گویال

[ad_1]

دهلی نو: پیوش گویال، وزیر بازرگانی و صنعت روز شنبه از صنعت ادویه جات ترشی جات درخواست کرد تا بر کیفیت محصولات تمرکز کند و آرزوی دوبرابر کردن صادرات به 10 میلیارد دلار در پنج سال آینده را داشته باشد.

این کشور در سال مالی گذشته حدود 5 میلیارد دلار ادویه و ادویه جات صادر کرده است.

وی همچنین خواستار تمرکز بر بسته بندی و برندسازی ادویه جات هندی شد زیرا این امر به پیشبرد بیشتر صادرات کمک می کند.

وی ضمن تعامل با کشاورزان گفت: به جای هدف گذاری صادرات 10 میلیارد دلاری تا سال 2030، “بیایید تا سال 2027 صادرات خود را به 10 میلیارد دلار در پنج سال آینده دوبرابر کنیم و سپس تا سال 2032 صادرات خود را دو برابر کنیم.” و صادرکنندگان در رویدادی که به مناسبت روز تاسیس هیئت ادویه جات برگزار شد.

گویال گفت که اگرچه هند در زمینه ادویه جات پیشرو جهانی است، اما در مورد صادرات به صورت خام با چالش های خاصی مواجه است.

وی گفت: در حال حاضر در مقابل بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی از مزیت هزینه ای برخوردار نیستیم و این بدان معناست که باید بر افزایش صادرات محصولات ادویه با ارزش افزوده تمرکز کنیم.

وی افزود که هند همچنین در آماده سازی سیستم تولید و تولید خود برای رعایت استانداردهای سختگیرانه کیفیت و ایمنی مواد غذایی که توسط کشورهای سراسر جهان تجویز شده است، با چالش مواجه است.

وزیر نفت گفت: بنابراین هدف ما باید حفظ مزیت رقابتی صنعت ادویه هند و ایجاد نیروی بیشتر برای رعایت استانداردهای دقیق کیفیت و ایمنی مواد غذایی باشد و افزود: تمام موانع تجاری که اخیراً علیه محصولات داخلی تحمیل شده است، حول محور کیفیت است.

او گفت، مگر اینکه صنعت تضمین کند که کیفیت بالا را حفظ می کند، در نهایت سهم بازار را از دست خواهد داد. گویال گفت: “ما در تلاش هستیم تا به این مسائل رسیدگی کنیم…اما برای حفظ کیفیت بالا به حمایت شما نیاز داریم.”

او گفت: “من می خواهم از همه ما به عنوان یک تیم برای حفظ استانداردهای با کیفیت بالا همکاری کنیم تا همه کسانی که تقلب می کنند … ادویه های مصنوعی مضر باید در معرض خطر قرار گیرند.”

افرادی که دست به اعمال نادرست می زنند به وجهه هند و اعتبار تجارت و تجارت ادویه جات لطمه می زنند.

او گفت که تنها زمانی می توان اعتبار را افزایش داد که کشاورزان و صادرکنندگان واقعی و صادق همه کسانی را که به اعمال بد دست می زنند، افشا کنند.

وزیر بهداشت گفت: “ما حاضریم آزمایشگاه‌هایی را در هر کجا و در سراسر کشور با مشارکت BIS (دفتر استانداردهای هند) یا FSSAI (سازمان استانداردهای ایمنی و غذای هند) راه‌اندازی کنیم.

هند ادویه جات را به حدود 180 مقصد صادر می کند و صادرات از 230 میلیون دلار در سال 1987 حدود 5 میلیارد دلار افزایش یافته است. تقاضا برای ادویه هایی مانند زردچوبه، زنجبیل، گشنیز و زیره رو به افزایش است.

تاکنون 26 ادویه هندی برچسب GI (نشان جغرافیایی) مانند هل سبز کورگ، زنجبیل میزو و میخک کانیاکوماری دریافت کرده اند.

وزیر بهداشت گفت: ما باید در بخش ادویه جات نیز به یونیکورن ها نگاه کنیم. ما می خواهیم بسیاری از استارتاپ های جوان در این بخش کار کنند و مشاغل جدیدی به ویژه در مناطق دورافتاده ایجاد کنند.

گویال گفت که از لحاظ فیزیکی قادر به حضور در این رویداد در کوچی نیست زیرا او به بمبئی اعزام شده است تا در اولین گروه در عصر شنبه از هندی‌هایی که از اوکراین می‌آیند پذیرایی کند.

او گفت که دولت “بسیار نگران امنیت، امنیت و بازگشت امن همه اتباع هندی در اوکراین است.”

تلویزیون زنده

#لال[ad_2]

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

سایت dancebet: جایگاه جدید پیش‌بینی در دنیای رقص
بازی انفجار: راهی برای کسب درآمد سریع و ایمن
بازی انفجار: معرفی و توضیحات کامل
کتاب کار ریاضی: تجربه جذابی برای یادگیری
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Land of Opportunities
تماس با ما